Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Volt egy vérvételem, és...

Volt egy vérvételem, és inzulinterhelésem. Megjött az eredmény, inzulinom(éhgyomri):42.3 És a homa indexem 8.70. Inzulinos vagyok?

Figyelt kérdés
2 éve kiderült hogy inzulinrezisztenciám van. Nem nagyon foglalkoztam vele, így visszagondolva elég buta vagyok. Na de mindegy.. elmentem egy vérvételre, és inzulinterhelésre. Mert kellett ahhoz, hogy el tudjak menni endokrinologushoz. Ma megjött az eredmény..az éhgyomri inzulin értékem 42.3 volt, rá 60percre. 488.9, 120p-re pedig 164.4. A HOMA indexem pedig 8.70. A cukrom(glükoz) pedig normál lett. Mielőtt letámadnának, természetesen holnap viszem egy orvoshoz kiértékelni, de egy kicsit ráparáztam hogy a duplája az inzulinom . Valamint, mindenhol keresem hogy mennyi az az érték, amitől cukorbetegnek számítasz?.. Arra lennék tulajdonképpen kíváncsi hogy az értékeim mennyire kórosak.

2023. jún. 20. 12:04
 1/3 anonim ***** válasza:

A cukorbetegség diagnózisa a vércukorszinten alapul, ahhoz nincs szükség az inzulinszintre.

Ha már 2 éve tudod, hogy inzulinrezisztenciád van, és nem foglalkoztál vele (nem kezdtél el diétázni, nem mozogsz többet, nem fogytál, nem kezdtél el metformint szedni), akkor miért meglepetés, hogy még mindig inzulinrezisztenciád van?

2023. jún. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem értem a kérdést, mert szerintem te is tudod, hogy kóros és ezt kezelni kell. Nem múlik el magától, ha semmilyen módon nem foglalkozol vele, IR-es vagy.
2023. jún. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Inzulinrezisztenciád van, de nem vagy cukorbeteg. Most elmész orvoshoz, követed a tanácsait, diétázol, sportolsz, szükség esetén gyógyszert szedsz, és minden rendben lesz. Megfelelő életmód-terápiával a betegség súlyosbodása megállítható, sőt, akár vissza is fordítható még ezen a ponton. Az a fontos, hogy vedd komolyan, ne bagatellizáld el a fontosságát. Neked most élet-halál kérdés, hogy mindig betartsd a diétát. Ez lelkileg sokszor nem lesz könnyű, mert kínálgatnak (és a társadalmi normák nehézzé teszik, hogy nemet mondj), vagy stresszes helyzetben elgyengülhetsz, ha erre vagy hajlamos. Vagy egy adott helyzetben minden fontosabbnak tűnik, mint hogy a szükséges mennyiségű sportra rászánd az időt. Azt kell eldöntened, hogy az egészséged fontos és veszélyben van, és hogy most a megfelelő életmód fontossága megelőz más dolgokat, amik amúgy szintén fontosak.
2023. jún. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!