Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A gyomor alapesetben feljebbcs...

A gyomor alapesetben feljebbcsúszik fekvő helyzetben mint álló helyzetben?

Figyelt kérdés
Állva ki tudom tapintani a gyomrom, olyankor a bordák alatt érzem. Fekve normális hogy a bal bordakosár alá megy, vagy valami van a rekeszizmommal amitől feljebb csúszik? Pontosan hol kell lennie? Ugyanott kell lennie fekve mint állva?
2023. jún. 21. 19:48
 1/1 anonim ***** válasza:
Alapesetben mindig a rekesz határolja, de vannak akiknek fekvő helyzetben a nyomás miatt ez kissé megváltozik, ha pl. nagy a súlya, stb. Mivel fekvő helyzetben szétterül, nem biztos, hogy ugyanúgy fogod tapintásra érezni. Rekesz sérvnél lehet persze más helyzet, de annak tünetei is lennének, ha csak a rekesszel együtt felnyomódik valami miatt, akkor lehet a rekeszizom renyhe, vagy legalább csuklás, esetleg köhögéssel járna szerintem. Nem tudjuk nálad mi van, de ha tünet nincs, akkor szerintem nincs gond.
2023. jún. 22. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!