Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » El nem múlló hányinger,...

El nem múlló hányinger, gyomorszáj fájdalom mitől lehet?

Figyelt kérdés

Évek óta küzdök hányingerrel, ami durván 4-5 évet jelent de lehet hogy 6 :) Voltam nyílván házi orvosnál voltam kórházba is de konkrét okot nem mondtak házi orvosom igazából nagyon le szarja az itteni betegeket de ő azt mondta hogy savas vagyok és ettől vannak a tüneteim

A tüneteim: Régebben kezdetkot csak evés utáni hányinger volt ami fél óra, óra múlva elmúlt…Aztán jött az hogy egésznapos volt a hányinger de voltam jobb napjaim is szerencsére. Voltak hasmenős napjaim is de csak akkor amikor 2-3 napig kb enni se tudtam semmit és azután jött mostanában pedig volt gyomorégés, feszítő gombóc érzés a torokban, persze a hányinger sose maradt el :) Gyomorszáj fájdalom ami jelenleg most is van..És már bele őrülök az egészbe, A nyelés is más mint ahogy lenni kéne, nem tudok akkor nyelni amikor én szeretnék csak krákogás után, utazni sem tudok úgy autóban ahogy szeretnék mert nagyon hányingerem van, remegek izzad a tenyerem mert félek a hányástól

Ja és igen savlekötőt szedem rendszeresen és Julius 4. Van időpontom gyomortükrözésre.. Valakinek valami hasonló tapasztalata

19/F


2023. jún. 23. 15:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Reflux az első ötletem, es mivel már régóta tart, egy gyomorfekély is esélyes. Ebben az esetben a savlekötő életmentő lehet.

De az elmondottak alapján lehet allergia, sérv, parazita, egyéb fertőzés is, szivprobléma, es még sok minden. Ezeken a savlekötő nem fog segíteni.

A julius 4 már közel van, ha ennyi évig ki tudtad bírni, ezt már fél lábon is! ;-)

Próbáld meg, hogy este csak keveset eszel, és a hátadon alszol 45°-os szögben feltámaszott törzzsel. (Ne csak a fejed polcold fel, hanem csípőtől fölfele mindent!)

A tükrözés után remélheetőleg többet tudsz majd a helyzetről.


Jobbulást! Kitartást!

2023. jún. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát igen, remélem tükrözés után kiderül mi a baj..És el lehet tüntetni az életemből mert tönkre teszi a mindennapjaimat is
2023. jún. 23. 20:16
 3/10 anonim ***** válasza:
Reflux de lehet epés reflux is sajnos főleg ha nagyon intenzív a hányinger és a gyomorfájás,próbáld ki első körben rá a Talcid rágókapszulát,az meg tudja kötni a sav mellett az epét is ha esetleg az is van...
2023. jún. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Epés reflux? Az milyen? Vagy hogy..?

Hát már nem fogom ki próbálni szerintem..Mert 4. Időpontom van gyomortükrözésre és elsősorban megvárom mit mondanak már ott

2023. jún. 29. 23:32
 5/10 anonim ***** válasza:

Van hogy az epe visszacsorog a nyombélből a gyomorba,és idegen közegben irritálja a nyálkahártyát,elég sok fiatalról hallani akinek van,de persze nem korfüggő,amúgy meg addig is szedheted,ha van elváltozás úgyis látni fogják,addig meg minek szenvedni?

Majd írd meg mi volt,ha gondolod:)

2023. jún. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, ezt még nem tudtam..Mindenképp jelezni fogok hogy mit mondtak mitől lett! Hátha másnak is tudok segíteni
2023. júl. 1. 01:07
 7/10 A kérdező kommentje:

Hello, megtörtént ma reggel 10órakkor a tükrözés, Kellemetlen volt az egyszer fix! De kibírtam normálisan!

Amikor ide adtak a papírokat akkor azt mondták negatív lett a vizsgálat, de tükrözés közbe az asszisztens mondta hogy az epe lehet nem jó ennyi évesen aki meg a csövet nyomkodta az meg azt mondta az még normális, aztán alig le ért a cső azt mondta meg is magyarázza a tüneteket amit látott, felírt pantoprazolt 1x40 mg éhgyomorra de már régóta azt szedem és nyílván nem javult semmit sem..Mert akkor ma nem mentem volna el..Akkor most?

2023. júl. 4. 19:30
 8/10 anonim ***** válasza:

Az a fontos amit az orvos leírt,a lényeg hogy nincs károsodás...Azt pontosítanád egy kicsit,hogy az "epe lehet nem jó ennyi évesen"?

Akkor találtak epét a gyomrodban?

2023. júl. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogy találtak e vagy sem annyira gyorsan le akart rázni azzal a magyarázkodással megszólalni ugye nem tudtam mert ömlött a nyálam 😅

Az van még bele írva a papírba hogy gyomornyálkahartya kissé gyulladtabb

2023. júl. 4. 23:54
 10/10 anonim ***** válasza:

Azt majdnem mindig gyulladtnak látják,az enyhe gyulladások gyakoriak,én mindenesetre kipróbálnám a helyedben a talcidot,néha-néha ha durvul a helyzet.Meg gondolom kaptál életmód tanácsokat,mint pl gyakran keveset enni,csípőset,túl édeset,túl fűszereset,túl zsírosat,savasat,szénsavasat kerülni,ágyban a fejvéget megemelni,szoros ruházatot kerülni,illetve ha esetleg iszol alkoholt,a töményet nagyon kerüld,mert közvetlenül is irritálja a gyomornyálkahártyát,ahogyan a fájdalomcsillapítók is(nurofen,aszpirin stb) csak nagyon indokolt helyzetben és minél kevesebbet...

Jobbulást:)

2023. júl. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!