Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Anorexiás vagyok, mondhatni...

Anorexiás vagyok, mondhatni felépülőben vagyok. Nem állok készen a hízásra, de úgy érzem hogy hízok. Mit csináljak, mit egyek?

Figyelt kérdés

Most 169 cm vagyok, 44-45 kgval

Napi háromszor eszek, mindegyik étkezés kb 500 kalória.

Lehetséges hogy így elhízzak? Vagy még csak nem állt vissza a metabolizmusom?

Kérlek segítsetek mert per pillanat az őrület kerget, és a saját testképem fog megölni.

Előre is köszi



2023. jún. 28. 16:18
1 2
 1/20 qkker1 ***** válasza:
85%
Te még nagyon messze vagy a felépüléstől ezzel a hozzáállással!
2023. jún. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
69%
1500 cal tökéletes, nem fogsz elhízni tőle.
2023. jún. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
66%
1500 kcal pont, hogy nem tökeletes, gyógyulási szakaszban sokkal több kéne, a mentális felépüléshez meg pont az kéne hogy ne számolja.
2023. jún. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
41%

Sétálj csak szépen vissza a pszichiáteredhez!

Az 1500 kcal kb. egy 10 éves gyerek működéséhez elég.

2023. jún. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Első kérdező, igen tisztában vagyok vele, de számomra már az is megterhelő lelkileg, hogy eszek akármit is.

Már az is nagy lépés az életemben hogy eszek egyáltalán valamit 😭

2023. jún. 28. 20:38
 6/20 anonim ***** válasza:
34%

#6

Szerintem többet segített azzal, hogy tükröt tartva elé szembesítette az állapotával, mintha adná alá a lovat, mint a 2-es. De sokat te sem tettél hozzá a hozzászólásoddal a gyógyulásához!


Kérdező!

Nincs körülötted segítő közeg, szülők, testvérek, barátok?

Pszichológus látott már?

2023. jún. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
29%

6, kár hogy törölték a válaszom.

Nem, egyáltalán nem segített semmit azzal , aminek hívta.

Ugyan az mintha egy kövér embernek azt mondanád, nekem a vékony lányok tetszenek, te meg mekkora egy undorító vaddisznó vagy, fogynod kéne.

2023. jún. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os

Az előző kedves szavú ember nem az első volt aki ilyet mondott nekem, úgyhogy nem volt egy nagy meglepetés és nem, nem tartott elém tükröt lol


És igen, az anyukám nagyon támogató (egyedül neki köszönhetem azt hogy nem vittek be a kórházba, nem akarta nekem azt a traumát.), pszichológusom is van

Barátaim igazából nem csinálnak semmit, mondthani nincsenek is :))

2023. jún. 28. 21:06
 9/20 anonim ***** válasza:
36%

#7

Egyáltalán nem ugyanaz!

Itt a 169 cm-es 44 kg-os lány/nő látja magát kövérnek. A válaszoló azt mondta, hogy bár kedveli a vékony lányokat, de ez túlzás és leírta, hogy ekkora magassághoz, ilyen súllyal hogy nézhet ki.


Akkor lenne ugyanaz, ha egy 200 kg-s nő hinné magát kicsi pillangónak és a válasz az lenne, hogy bár én szeretem a dundi nőket, de te egy hájpacni vagy.


De ezen kár vitatkoznunk nekünk, Csernus Imre sem nyalogatta hízelegve a páciensei tévképzeteit.

2023. jún. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
29%

Esetleg próbáld ki azt, hogy elfelejted a kalóriákat. Hiszen "normális" ember nem kalóriákat eszik, hanem ételeket. Rendesen terített asztalnál egyél, esetleg rakj vázában virágot középre. Úrizálj, és idd fehérboros pohárból a vizet/akármit hozzá. Nagy tányérra rakd a kaját, ha kisebb fajtáról eszel, akkor sokkal többnek tűnik, hamar pánikolsz, hogy úristen, milyen sokat eszel.

Lehetőség szerint a kajálás legyen program, ne egyedül csináld. Beszélgessetek közben, vagy ha az nagyon nem megy, akkor lőjétek be a rádiót, vagy egy podcastet.

2023. jún. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!