Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Anorexiás vagyok, mondhatni...

Anorexiás vagyok, mondhatni felépülőben vagyok. Nem állok készen a hízásra, de úgy érzem hogy hízok. Mit csináljak, mit egyek?

Figyelt kérdés

Most 169 cm vagyok, 44-45 kgval

Napi háromszor eszek, mindegyik étkezés kb 500 kalória.

Lehetséges hogy így elhízzak? Vagy még csak nem állt vissza a metabolizmusom?

Kérlek segítsetek mert per pillanat az őrület kerget, és a saját testképem fog megölni.

Előre is köszi



2023. jún. 28. 16:18
1 2
 11/20 qkker1 ***** válasza:
12%

"Az előző kedves szavú ember nem az első volt aki ilyet mondott nekem, úgyhogy nem volt egy nagy meglepetés és nem, nem tartott elém tükröt "


Súlyos gondok vannak a fejedben, ha így gondolod!

2023. jún. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
43%

"És igen, az anyukám nagyon támogató (egyedül neki köszönhetem azt hogy nem vittek be a kórházba, nem akarta nekem azt a traumát.)"


Anyukád nagyon támogató? Mivel? Azzal, hogy felülbírálta a saját felelősségére az orvosi szakvéleményt, hogy kórházban a helyed? Ahol jó eséllyel meggyógyítottak volna és élhetnéd a normális fiatalok, normális életét, mondjuk egy 55 kg-s súllyal? Ha anyád nem hoz helytelen döntést, ma már ennek a kérdésnek meg sem kellett volna születnie! De nyilván nem ez az egyetlen rossz lépése veled kapcsolatban, mert egy gyereklánynak a mentális állapota a szülői ház hű tükre!

2023. jún. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

12-es

Ha bevittek volna a kórházba ott a mentális problémáimmal semmit sem kezdtek volna

Felhízlalnak, utána meg kidobnak az útra aztán eredhetek a világnak.

A legtöbben az ilyen kezelések után vagy bulimiásak lettek vagy csak mégjobban visszaestek.

Nem egy ilyen ismerősöm van.

Hiába vittek volna be a kórházba ott csak több trauma ért volna és valószínűleg ugyan ott kötöttem volna ki.

És igen, anyám volt egész életem alatt aki törődött velem. A pszichológusom állapította meg hogy mindez apám miatt alakult ki lol

2023. jún. 28. 22:05
 14/20 A kérdező kommentje:

11-es

Nem tudom hogy kéne reagálnom arra ha csontváznak neveznek.

Valószínűleg nem fog senki megváltani vele.

Ugyan úgy ahogy mindenki másnak nekem se esik jól ha megjegyzéseket tesznek a testemre. :))

2023. jún. 28. 22:10
 15/20 anonim ***** válasza:
72%

9, de pontosan ugyan az. Undorító szitkoszókat sem egy kövér sem egy vékony lányra sem lenne szabad mondani.

Szégyelld magad.

2023. jún. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
27%
A gyógyuláshoz hozzá tartozik a hízás is. Nehéz elfogadni, remélem a pszichológus tud segíteni ebben. Ne hízásként gondolj rá, hanem az egészség, az életerő visszanyeréseként. Gondolj arra, hogy a szervezetednek szüksége van azokra a hasznos tápanyagokra, amiket megeszel. Egyél egészségesen, változatosan, egyél olyasmiket, amiket szeretsz. Ne aggódj, az 1500 kalóriás étrend inkább fogyókúrásnak felel meg. Ha eddig nagyon keveset ettél, szinte semmit, akkor nem is szabad hirtelen sokat enni. Fokozatosan vissza kell szokni a normál evéshez. Most meglátod, hogyan reagál a szervezeted az 1500 kalóriás étrendre, aztán ha már nem hízol, vagy túl lassan, akkor lehet rajta emelni egy kicsit.
2023. jún. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
14%

#15

Te nagyon el vagy varázsolva! Mit szedsz?

Nem én írtam a hozzászólást, amire rácuppantál! Én csak elmagyaráztam neked, hogy miért tévedsz és miért nem ugyanaz a két dolog!

Te szégyelld magad, hogy még értelmezni sem tudsz, mégis veszed a bátorságot, hogy másokat próbálj kioktatni. De ebben semmi csodálkozni való nincs, minden fórumon ezt csinálod.

(9-es voltam)

2023. jún. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

#17

Szerintem meg te szégyelld magad amiért nem tudod tűrni a krititkát

Hidd el lesz olyan az életben amikor nem neked lesz igazad, mint ahogyan most sincs.

És de eléggé hasonló a két dolog ;D

2023. jún. 28. 22:40
 19/20 anonim ***** válasza:
72%
Vékony embert szidni a kinézete miatt ugyanaz mint egy kövér embert szidni. Ez tény, és nincs is különbség.
2023. jún. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
46%

Nagyon szeretem a magyar nyelvet , de ez a szó, hogy hízni???

Nem megfelelő arra, hogy valakinek súlyhiánya van és gyarapszik.

Nem híznod kell, és nem hízni fogsz, hanem vissza kell térned az ideális( nem a gondolataid, hanem a biológiai tények alapján létező ideális ) súlyodhoz.

Ami alatt a mostani tömegedhez értél, nem csak zsírszövetet vesztettél, hanem izmot, csonttömeget, belső szervek tömegét, szívizmot, bőralatti kötőszövetet, mindent.

Egy egészséges emberben ezek mind ott vannak. Hogy jól működhessen a tested, vissza kell szerezned ezeket neked is.

2023. jún. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!