Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy lehet ugyan az a BNO...

Hogy lehet ugyan az a BNO kód, de mégis más a betegség?

Figyelt kérdés

Én kb 1éve voltam tüdőszűrőn, ahol R91H0 A tüdő diagnosztikus képalkotó vizsgálatával talált kóros leletek. Volt írva eredményként, amivel vissza is hívtak. Elküldtek CT-re ahol Covid miatt marattak maradványok. Egyik ismerősöm 2 napja volt. Ugyan ezzel a BNO kóddal hívták vissza, és azt mondták daganatos... De CT-re nem küldték el.

Most hogy lehet hogy ugyan az a BNO dignózis, de mégis mind a 2-nek más a betegsége???



#diagnózis #tüdőszűrés #BNO #COVID #R91H0 #A tüdő diagnosztikus képalkotó vizsgálatával talált kóros leletek
2023. jún. 29. 18:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez a BNO kód leegyszerűsítve annyit jelent: "van valami baj a tüdőben, és ezt a (képalkotó) vizsgálat kimutatta". Ezt követi majd egy halom más vizsgálat, ami megállapítja majd a pontos diagnózist. Amikor ez az alapvizsgálat megvolt a röntgen alapján nem lehet pontosabban megmondani.
2023. jún. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
értem. köszönöm szépen
2023. jún. 29. 18:44
 3/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ez csak iránydiagnózis, kb. majdnem az összes beutalás ilyen, aminél valami elváltozás látszik tüdőszűrőn. Ismerősödnek majd el kell mennie egy szakorvoshoz és majd ott elküldik CT-re, meg egy halom másik vizsgálatra.
2023. jún. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!