Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Meddig normális/egészséges az...

Meddig normális/egészséges az aszimmetria (arcon, szemen)?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szóval már régebb óta észrevettem az arcomon az aszimmetriát, és tudom, hogy mindenkinek van meg stb, de én ha ránézek valakire akkor úgy nem tűnik fel, nem látom aszimmetrikusnak az arcát. Ha nézem magam a tükörben akkor sem tűnik fel, meg az elöl lévő kamerában sem a telómon, de ha a hátsó kamerával fotózom magam akkor nagyon látom. És nem tudom igazából, hogy melyik az, amelyik a legjobban közelít a valósághoz, mármint ahogyan látnak mások. Mert igazából hátsó kamerával a szemeim nagyon aszimmetrikusak, ami ha a tükörbe néznék akkor nem annyira észrevehető, viszont a kamerával nagyon látom. Az egyik szemem feljebb van mint a másik, és amelyik lejjebb van azt kisebbnek és hosszabnak látom, és ez nagyon zavar, főleg ebben nyilvánul meg az arcom aszimmetriája, mert a többi rész szerintem még jó (nem dől egyik oldalra az orrom stb) csak a szememen látom nagyon, és nagyon zavar. De ugye azt sem tudom, hogy minek higgyek, a hátsó kamerának vagy a tükörnek. Mert ugye a tükörben meg van fordítva az egész arcunk, viszont a kamera meg elvileg torzítja, szóval fogalmam sincs. Es a szemhéjaim is aszimmetrikusak. Utána olvastam ezeknek, de most kicsit félek, hogy nem betegség-e vagy valami, ezért kérdezem, hogy meddig egészséges az arc illetve a szem aszimmetria, mert a hátsó kamera valami borzasztó, az embereknek nem aszimmetrikus ennyire az arca, mint nekem a hátsó kamerával szerintem. De őszintén már azt sem tudom, hogy hogyan nézek ki, minek higgyek, mindegyik tükör, mindegyik kamera, mindegyik fénykép mást mutat. Melyik a legvalóságosabb ezek közül? Plusz szemüveges vagyok es már nem merem levenni, mert utálom úgy az arcomat, mintha mégjobban látszana az aszimmetria. Es nézegettem kisebb kori képeket, azokon meg nem voltam szemüveges sem, és mintha akkor szimmetrikusabb lett volna az arcom, mint most. Ja es túlaggódok eléggé mindent, de most tényleg nem tudom, hogy komolyan vegyem-e ezt vagy ne. Remélem érthetően fogalmaztam, bar annyira nem tudtam, mert még így is nagyon hosszú lett, de nincs benne minden amit akartam mondani, csak nagyjából, de mindegy. Légyszi csak értelmes válaszokat írjatok! Köszönöm előre is!

#Aszimmetrikus arc #aszimmetria #Aszimmetrikus szem
2023. júl. 3. 20:15
 1/3 Metionin ***** válasza:
Szerintem a legtöbb emberek aszimmetrikus az arca. Nekem nem egyformák a füleim, az egyik szemöldököm feljebb van és az egyik szemhéjam 'nagyobb' -legalábbis annak látszik, mert ott van feljebb a szemöldököm. A valóságban kutya sem vette még észre, csak akkor tűnik fel valakinek, ha külön felhívom rá a figyelmet pl. barátokkal egyszer ezzel szórakoztunk, hogy a 2 arcfelünket tükröztük és hogy milyen különbség van a 2 kép között.
2023. júl. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. júl. 3. 20:27
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szintén, nekem is az egyik szemöldököm feljebb van. És képen az egyik fülem is másképp áll. Állítólag viszont ezeket csak mi látjuk, meg olyan emberek akik modelleket toboroznak. De teljesen szimmetrikus arc viszont nincs is. Szóval ettől nem kell félnünk remélem. Én múltkor mondtam Papának, hogy az egyik fülem másképp áll, ő is csak akkor vette észre.
2023. júl. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!