Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tompán jobb felül fáj, néha...

Tompán jobb felül fáj, néha enyhén hasogat a hasam , ez mi lehet?

Figyelt kérdés

Pár napja vagy lassan kb. egy hete érzek diszkomfort érzést a hasamban. Nem kifejezett fájdalom, szóval nem erős vagy elviselhetetlen, de azért nem is kellemes. Egyfajta feszítő, tompa fàjdalmat érzek, jobb felül.

Étvágyam, székletem normális.

Nézegettem, milyen szervek vannak arra fele, epe , máj…

Epekő jöhetne szóba , de egyàltalán nem görcsös, erős a fájdalom és nem is evés után jelentkezik…


Sztk-ba szeptemberre kaptam volna hasi UH-ra időpontot, szóval magánba kértem, de oda is csak jővőhét péntekre kaptam.

Addig meg paràzom, hogy mi lehet…

Szerintetek?



2023. júl. 4. 23:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi, nekem is volt ilyen, aztán magától elmúlt.

Azért persze nézesd meg magad, hogy megnyugodjál.

2023. júl. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Na erre én is kíváncsi vagyok. Pontosan ugyanezek a tüneteim vannak, 2 napja jártam emiatt a háziorvosnál. Vérvételre küldött, és hasi ultrahangra, amire időpontot kérni jövő hétfőn lehet, de én is úgy vagyok vele, hogy már ki van nézve hova megyek magánba, ha több hónap a tb-s UH. Ami miatt be vagyok szarva, hogy a tüneteim alapján nekem kérte vérvételnél a tumormarkereket is, és itt többen azt írták, hogy azt háziorvos nem is kérhetné, csak nagyon indokolt esetben.


Kíváncsi vagyok neked mi lesz, majd írd meg, ha esetleg hamarabb lesz eredményed. Nekem a vérvételre is 21-ére lett időpontom, de van ismerősöm kórházban, aki azt mondta elintézi, ha hamarabb mennék. Lehet azzal is élni fogok.

2023. júl. 5. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Ja, annyi, hogy nekem ez nem pár napja, hanem most már kb. 2 hónapja kezdődött. Először csak néha-néha jelentkezett ez a fájdalom, de az utóbbi másfél hétben egyre többször, és egyre több ideig tart.

Neked egyébként nem sugárzik ki néha a hátadba is? Nekem igen, de nem tudom eldönteni, hogy ez okozza, vagy csak az új matracom, amit még nem szoktam meg.

2023. júl. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

De néha mintha nekem is kisugározna.. nekem feszít is , meg mintha puffadtam lenne a hasam. Amikor a derekamba érzem akkor viszont menstruációs görcs szerű, de annál jóval enyhébb.

Nem tudom mi a franc ez, de én is be vagyok szarva.

Nyomásra fáj neked?

2023. júl. 5. 09:02
 5/21 A kérdező kommentje:
*Puffadtabb
2023. júl. 5. 09:04
 6/21 anonim ***** válasza:
Ja várj, neked ez az alhasadban van? Nekem a felső részen, a jobb bordaív felső részétől úgy kb. a közepéig. De én is jobban puffadok, sokszor olyan, mintha magától megnőne a hasam, tehát mintha jól bekajáltam volna, pedig nem is. Nálam is ez a feszítő érzés van egyébként.
2023. júl. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Nem ! Nekem is fent jobb oldalt, ahol a máj, epe van.

Csak , ha a hátamban is érzem az inkább ilyen enyhe menstruaciós görcsre hasonlít. Nem tudom oda sugárzik-e néha, vagy az teljesen más és nincs köze ehhez…

Elől nekem ez a tompa, feszítő, néha bele bele nyilalló “fájdalom” van.. és kőkeménynek érzem a hasam. Megírom mindenképp mi volt, ha túl leszek az UH-on. De az csak jöv. hét péntek :(

2023. júl. 5. 10:36
 8/21 anonim ***** válasza:

Nekem ez valami emésztési panasznak tűnik (mind a kettőtöknél), pláne így hogy puffadás, felfújódás van, tuti nem daganat, hanem valami élelmiszert nem bír feldolgozni a szervezet.


Persze én nem vagyok orvos, nyilván nézessétek meg magatokat, de ne parázzatok nagyon.

2023. júl. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Hogy vagy kérdező? Azóta volt fájdalmad? Nekem most már szinte minden nap fáj valamennyi ideig, volt a héten olyan, amikor egész nap. Teljesen tanácstalan vagyok, mert sokszor nem is kaja után, hanem úgy jött elő, hogy órák óta nem ettem. Ma úgy döntöttem nem várok tovább, mert csak magam idegesítem, másra sem gondolok, úgyhogy bejelentkeztem magánba, kedden délután megyek.

Ma már bal oldalon is éreztem a fájdalmat, ugyanabban a vonalban, és helyen, mint a jobb oldalon. Epe állítólag átsugározhat oda is, de már annyi mindent olvastam a témában, hogy lassan nem fogja fel az agyam.


Most próbálok óvatosan kajálni, és tesztelgetni mitől nem kezdődik el a fájdalom, de elég érdekes. Valamelyik reggel az éhgyomorra elfogyasztott sima víztől is rákezdett.

Te figyelgeted ezeket a dolgokat?

2023. júl. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

En ugyanugy, feszit, puffad tovabbra is, es jobb oldalt megvan a diszkomfort érzés, és néha a belehasogató fájdalom, meg a minimális görcsölés…

Én nődokinál voltam ma, ott nekem minden oké (mert már petefészek cisztára is gondoltam). Nem tudom, te nő vagy-e vagy férfi...:)

Nekem evéstől függetlenül jelentkezik erősebben , szóval nem függ össze étellel…

Jov hét pénteken megyek, de szuper hogy te legalabb mar kedden tul leszel rajta!

Majd írd meg mi volt!! 🤞🏼

2023. júl. 7. 19:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!