Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hány éves az orvostudomány?

Hány éves az orvostudomány?

Figyelt kérdés
és mitől számítjuk annak időpontját? Tudja valaki?

2023. júl. 6. 14:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Korábbi, mint amiről írásos bizonyítékok vannak. Vannak akik Hippokratésztől számítják.
2023. júl. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Hippokratész azt csinálta, hogy ha rekeszizom feletti volt a panasz akkor érvágás, ha alatta akkor hashajtás. Ilyen folyadékok egyensúlya vagy mi miatt.


Egyébként modern orvostudomány, a pszichiátriában még nem nagyon jött el, szubjektiv észrevételekkel adnak nagyon erős hatású gyógyszereket, semmi komolyabb vizsgálat nélkül (labor, képalkotó) csak ilyen tesztekkel, mintha nem mérnének vércukrot csak adnának pár kérdőivet és az alapján döntenék el, mit adjanak.

2023. júl. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Tehat a kerdés az hogy hány éves a modern nyugati orvoslás?
2023. júl. 24. 15:31
 14/15 anonim ***** válasza:
És mit nevezel "modern nyugati orvoslás"-nak. Mert ez nálad ha jól látjuk erősen szubjektív.
2023. júl. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
szeretnék említést tenni erről valahol, vagyis összehasonlítani a kínai orvoslással. Én 150 évet láttam egy írásban. Gondoltam rákérdezek, hátha tud erről valaki bővebbet. Fentebb 1700 as évet említett valaki.
2023. júl. 28. 10:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!