Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi ez a jelenség? Hipochonder...

Mi ez a jelenség? Hipochonder lennék?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Folyamatosan arra gondolok, hogy nem e vagyok beteg, nem e fertőzött meg valaki engem. Ha már fáj a fejem attól félek elkaptam valami betegséget, és beteg leszek.

Nyilván nem szeret senki sem betegnek lenni, de van egyfajta “hányás félelmem” ami erre az egészre rápakolódik.

Nem telik el úgy nap sajnos hogy ne izgulnék azon, hogy nehogy nap közben rosszul legyek, nehogy beteg legyek, nehogy elkapjak valamit, mert akkor….


Ha a közelemben valaki azt mondja hogy nem érzi jól magát, vagy hányingere van vagy bármi, akkor egy ilyen szorongás/pánik érzés jön rám hogy “Úristen, nehogy én is beteg legyek”….


Ha már fáj a hasam vagy a fejem, egyből nyúlok a fájdalomcsillapítóért… tudom hogy ez így nem helyzet, változtatni szeretnék rajta.


Nem tudom hogyan tudnám ezt legyőzni, gondoltam már pszichológusra is, de viszont anyagi keretem sajnos nem lenne rá.


Esetleg volt ilyen helyzetben valaki?


Minden segítséget megköszönök!



2023. júl. 9. 20:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%

Szia!


Én ugyan nem vagyok ilyen, de kollégám igen. Képes volt 2 napig nem aludni vérvétel után, nehogy valami betegség kiderüljön. Pokoli érzés lehet. Szerintem erre az is sokszor rátesz, hogy bárminek utánaolvasol kapásból ilyen-olyan komoly betegséged van.

Egy pszichológus valóban jó lenne, de lehet az is segítene ha valakivel beszélni tudnál róla.

2023. júl. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

"nehogy elkapjak valamit, mert akkor…."

Mi lenne akkor? Mitől félsz igazából?

2023. júl. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igazából attól félek, hogy hányni fogok ha beteg leszek, hogy rosszul leszek.

És minden fontos program előtti napon azon izgulok hogy jajj nehogy pont másnap beteg legyek mert nem szeretnék lemaradni semmiről sem…

2023. júl. 10. 18:37
 4/13 anonim ***** válasza:
Az állandó izgalom sokkal rosszabb, mint a betegség, ami talán, esetleg néha-néha jöhet. Miért jönne?
2023. júl. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A fontos programok sem olyan fontosak, hogy megérjék az izgalmat. Ami ilyen izgalmat okoz, azt a legjobb eleve elkerülni.
2023. júl. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%
Vegyél be egy jó erős placebót.
2023. júl. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os. Milyen erős placebót tudnál ajánlani?
2023. júl. 10. 20:18
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak a hányástól félsz? Vagy más betegségtől is? Pl. láz, köhögés, hasmenés, hurut, stb.

HA csak a hányástól félsz, az hányásfóbia (emetofóbia), sok ember életét keseríti.

Pedig ez pszichológusra tartozik, ill. pszichoterápiás módszerrel feltárják honnan ered a fóbia. Érdemes vele foglalkozni, mert így beszűkül(het) az élettered.

Ha viszont hipochonder lennél akkor minden kis tüneteddel szaladnál az orvoshoz. A kapott diagnózisok nem elégítenének ki, kételkednél az orvosban is. Folyamatosan keresnéd a testi lelki tüneteket. Ez is pszichiátriára tartozik. Kérj beutalót nem fizetős -állami- pszichológiai szakrendelésre!

Sok sikert!

2023. júl. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2023. aug. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok
2023. aug. 31. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!