Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tényleg jobb kövérnek lenni?

Tényleg jobb kövérnek lenni?

Figyelt kérdés
Azt mondják sokan, jobb ha van rajtad sok plusz kiló, mert ha jön valami betegség van miből lefogyni...
2023. júl. 13. 10:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy jobb. Eleve sokkal nagyobb az esélyes mindenfele betegségre ha kövér vagy.
2023. júl. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Persze, ennyi erővel arra is hivatkozhatnának, hogy eséskor megvéd a vastag zsírréteg.
2023. júl. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát én ebben nem értem a logikát. Szóval most azért legyél egészségtelen súlyban, hogyha néhanapján beteg lennél, és fogynál a beteges napokon, akkor most a 120 kilóból fogyjál le 2 kilót és ne a 65-ből? :D Ennek mi értelme? Az a minimális fogyás nem mintha bármin változtatna. Meg amúgy én voltam elhízott is, most átlagos súlyban vagyok, és én sosem igazán fogytam betegség miatt. Meg amióta lefogytam, alig vagyok beteg. Szóval én nem igazán értem az értelmét ennek az állításnak.
2023. júl. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
A mérték a lényeg. Ha van rajtad egy kis plusz (A BMI-d a felső tartományban van), az segíthet, ha valami baj van és van miből fogyni. Ha azonban kövér vagy (az én esetemben +30 kg) az már csak plusz kockázatokat jelent, előnye nincs.
2023. júl. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell kiforgatni a szavakat. Igen, ha mondjuk egy 45 kg-s ember beteg lesz, neki tényleg nincs miből fogyni. A 65-70 kg-snak viszont van. És az egy teljesen egészséges és normális súly. Az a baj, hogy a mai világban már mindenki "kövér" amikor 50-valahány kiló voltam, akkor is volt aki lekövérezett, mintha az egyenértékű lenne mondjuk a 150 kilóval. Nem normálisak az emberek. Nyilván nem jó valóban kövérnek lenni. De míg egy 80 kilósnak semmi baja nincs, addig egy 120 kilós már nem tud mozogni, cukorbeteg, magas a vérnyomása, stb. és az egyértelműen ROSSZ.
2023. júl. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A 4-es-ből lemaradt: Ennél (nagyon sokkal) sokkal többet számít, ha rendszeresen mozogsz, normálisan eszel.

A feleségemre műtét vár. A betegség miatt kórosan sovány. Az orvos előírt napi dél óra sétát, mert többet használ, mint a kis plusz súly, ami a séta nélkül felmenne

2023. júl. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem is minden betegségnél fogy az ember... 🙄 pajzsmirigy betegségy antidepi, gyógyszerek, foggátló, arra meg pont azt mondhatnánk, hogy jaj de jó hogy kicsit túl sovány volt, legalább volt mire híznia.


Butaság, minden esetben az egészséges a legjobb súly, annál meg +-5 kg nem oszt, nem szoroz.


Én 60 kiló vagyok, semmi bajom nem lenne betegség esetén se az 55tel, se a 65tel.


Ezt csak azok mondják akik ezzel mentegetik magukat, mint ahogy azt is tolni szokták, hogy neeeembaj, a kövérek úgyis vidámabbak.

2023. júl. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én ezt úgy hallottam, hogy pár kiló jól jöhet ha utoléri valami betegség az embert. Ebbe van némi igazság, a saját bőrömön tapasztaltam meg mikor 52 kilóról 38-ra fogytam le mert nem tudtam szilárd ételt enni. Bár a vége így is kórház lett.
2023. júl. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez a baromságot is tuti egy kövér ember találta ki.


Dehogy jobb kövérnek lenni, épp ellenkezőleg. Vékonynak, fittnek lenni a legjobb. ☺️😉

2023. júl. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Soha többet nem lennék kövér. Nem jobb kövérnek lenni. Szó szerint semmi jót nem látok bsnne. Miota lefogytam, szo szerint minden jobb
2023. júl. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!