Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nyaki gerinc műtétnél ha...

Nyaki gerinc műtétnél ha ugyanazt a területet pár éven belül újra operálják , akkor előfordulhat hogy a hegesedés nyomhatja a gégét és emiatt úgy érzem mintha dagadna a torkom ?

Figyelt kérdés

#Nyaki gerinc reoperácio
2023. júl. 13. 21:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Van valami változás azóta kérdező? Esetleg egy TSH pajzsmirigyhormont fel lehetne adni laborba. Ha valami nyomja a gégét, és vizsgálaton nem talàltak semmi rendelleneset azon a területen, akkor lehet, hogy ott van gyulladás. Legalábbis egy opció
2023. szept. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Gerincizuleti gyulladas lehet, antibiotikum segithet
2023. szept. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Az EMG-t elvégző orvos szerint a műtött terület alatti porckorongnál lehet a gond , de 7 hónapja műtöttek , talán nem jön ki ilyen gyorsan a következő sérv .🤦‍♀️🤦‍♀️😨

Hétfőn megyek vékonyszeletes nyaki CT -re ,

2 hónapja varom ezt a vizsgálatot . Közben fül orr gégészeten gaviscont meg savlekötőt írtak , refluxra is gondolt az orvos , de a nyaki CT -n csak többet látnak .

Ha nincs elváltozás gerinc részen ( bár ne lenne félek is tőle ) akkor megkérdezem az orvost milyen vizsgálatot javasol.

2023. szept. 23. 23:02
 14/16 A kérdező kommentje:

Pajzsmirigy ultrahang műtét előtt volt , minimális eltérés volt és 1db 0,5 cm -es göb .

Anyukamnak televan vele a pajzsmirigye de nincs ilyen tünete mint nekem .

“ csak “ bőr szárazság , repedés.

2023. szept. 23. 23:04
 15/16 anonim ***** válasza:
A pajzsmirigyet azért írtam, mert, ha gyulladásban van, akkor okozhat ilyen tünetet, mint ami neked van. Ezt a TSH-pajzsmirigy stimuláló hormon fogja neked megmondani. Anyukádnak ezekkel a tünetekkel a T3/T4-el is gondja lehet, ezt is jobb lenne kezelni. Neked ilyen szerintem nem áll fent, de gyulladásban attól még lehet. Majd meséld el Kérdező, ha megjött a CT eredménye.
2023. szept. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Üdv , A CT szerint a műtött terület ill felette alatta rendben van .

Hegesedést CT -n nem lehet látni :/

Azt mondta ahhoz MRI kell , de mivel a CT n minden a legnagyobb rendben van így nem tartja szükségesnek.

Szerinte minden tünet enyhülni és megszűnni fog ahogy begyogyul a műtött terület .

Ez nekem reoperáció volt szerintem ezt írtam .

Azt mondta az Orvos hogy legyek turelemmel ez nagy műtét volt .

Rheosolont szedek .

A kúra után két héttel kérek beutalót TSH -ra

2023. szept. 25. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!