Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha hegesedést találtak a...

Ha hegesedést találtak a tüdőmben (covidos voltam decemberben), az meggyógyulhat?

Figyelt kérdés

Most kaptam foster pipát meg medrolt.

Nem dohányzom. 38 éves nő vagyok. Jelenleg semmilyen fizikai megerőltetést nem bírok. Zöld diónyi nagyságú folt van a bal lebeny alján.


Érdekes amúgy, mert decemberben, a betegség közepén készült röntgen. Az akkor tiszta volt.. Bár most azt mondta a doki, hogy a covid ambulancia röntgen kiértékelésében ne bízzak. Hát, köszi...

De ő is meghallgatott januárban! (tüdőgyógyász a háziorvosom).


Lehetséges lenne, hogy januárban alakult ki a tüdőgyulladás a covid utáni kontroll után???

Még februárban is köhögtem fel váladékot..


2021. márc. 23. 20:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Azt miből állapították meg, hogy az a folt, konkrétan hegesedés?
2021. márc. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Abból, hogy tüdőgyógyász. Ez a szakmája, gondolom, felismer egy hegesedést.

Amúgy, amilyen beteg voltam, nem csodálkozok annyira rajta..


Azt mondta, örüljek, hogy nem kerültem gépre!!!


Csak azt nem értem, hogy a decemberi és januári vizsgálatokkor ezt hogy nem látták?

2021. márc. 23. 21:52
 3/15 anonim ***** válasza:
Csak azért, mert tüdőgyógyász még nem helyettesíti a CT-T. lehet még más egyéb is az a folt. Nem hagynám annyiban.
2021. márc. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A hegesedés sosem múlik el.
2021. márc. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy zöld diónyi nagyságú fibrotikus folt van a tüdőmön...
2021. márc. 23. 22:41
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
A betegség a kezdeti szakaszban lappang, nem okoz különösebb tüneteket. Később aztán nagyobb fizikai terhelés, majd a betegség előrehaladtával nyugalmi állapotban is nehézlégzés, fulladásérzés, szaporalégzés lép fel. A tartós, száraz ingerköhögés, fáradékonyság, fogyás is jellemző tünet. A betegség legvégső szakaszában az alábbi tünetek is felbukkanhatnak: elkékülő ajkak, dobverőhöz hasonlító ujjak és óraüveghez hasonlító körmök.
2021. márc. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Kösz, utolsó... Nem az egész tüdőm fibrózisos!!
2021. márc. 24. 08:34
 8/15 anonim ***** válasza:
A hegesedés nem múlik el.
2021. márc. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen... Én is ettől féltem. De akkor mire kaptam a Medrolt?? Meg a belégzőpipát (Foster)?
2021. márc. 24. 12:17
 10/15 anonim ***** válasza:
A medrol immunszupresszív hatású, ami megelőzi a hegszövetek kialakulását a tüdőben. A belégzőpipa pedig az esetleges köhögést csillapítja és a légzést segíti.
2021. márc. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!