Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől szúrhat a szívem?

Mitől szúrhat a szívem?

Figyelt kérdés

Már kb 2 hete random beszúrogat a szívemnél, nagyon max fél percre, viszont néha a jobb oldalon is érzek fájdalmat a mellkasomban, de az tompább fájdalom. Valamint a fejem bal oldalán, a halántékom környékén is szokott szúrni, nem tudom lehet e ezek között összefüggés.


Egyébként 17 éves vagyok, átlagos testalkatú, teljesen átlagosan élek, néha iszom alkoholt, ez a legkárosabb dolog. Gerinferdülésem van, úgy tudom amiatt is fájhat a szív környékén a mellkas, de nekem nagyon random, akár sétálás,akár lefekvéskor is beszúr. Voltam orvosnál a szívem miatt, de annyit mondott, hogy ilyen fiatalon valószínűleg csak a stressz miatt fáj, de én egyeltalán nem érzem magam stresszes embernek, nyilván vannak olyan dolgok amik miatt aggódom, viszont nem olyan szinten hogy állandóan ezeken agyalnék.


Szóval lehetséges, hogy tényleg csak tudatalatt parázok valamin?


Esetleg valaki tapasztalt már hasonlót?



2023. júl. 14. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy amíg a szív nem kihagy, nyom, vagy zsibbad, addig komoly probléma (valószínűleg) nincs.

Ilyen kis szúrások velem is elő szoktak fordulni, de leginkább elrontott légzés, rossz mozdulat, stb.

Sokszor megijeszti az embereket a szív szúrás, mert ilyenkor ösztönösen a legrosszabbra gondolnak, ami normális, de mivel kiemelted a gerincferdülést, és az esetleges rossz testtartást, így lehet nem ártana tornázni, vagy valami olyat csinálni, ami ellenszabályozza a rossz testtartást, és ami lehet, hogy segíteni fog rajtad.

Viszont ha már ellehetetlenítő számodra ez az érzés, vagy olyan testet ölt, hogy már úgy érzed elviselhetetlen hosszú távon, akkor irány a kardiológia, és ha néznek mondjuk egy EKG-t, akkor lehet többet tudsz/tudtok meg, bár nem tudom milyen dokinál voltál.

Sűrűn fordul elő?

2023. júl. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nem gondoltam, hogy ilyen hamar válaszolnának:)


Változó a sűrűsége, van hogy 1 nap 2-3szor, de olyan is hogy 1 nap kimarad vagy csak szinte észrevehetlen.


Mindenesetre köszönöm a tippeket, így majd megprobálom a tornát

2023. júl. 14. 23:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor ez valószínűleg a gerincferdülés miatt van, bár én spekulálok, nem vagyok orvos. :))

Az internet egy nagyon jó barátunk is tud lenni, ha kora használjuk, és szerintem számtalan cikk, poszt van arról, hogyan tudod korrigálni az egészséges testtartást.

Ráadásul a rossz testtartás sajnos már népbetegségnek számít.


Amúgy van egy jó tippem, ha fiú vagy, akkor gondolj arra, hogy a lányok mindig jobban megnézik azokat a férfiakat, akiknek határozott, és egyenes a testtartása, mert határozottságot, és kiegyensúlyozottságot sugall, de ez lehet igaz a másik nemre is.

Mindenesetre, rosszul nem jöhetsz ki belőle. :)

A torna azért is jó, mert a mozgás amúgy is elősegíti a vérkeringést, ami szintén jó hatással van a szívre.

Írtad az alkoholt is, és hát...ha mindenképpen iszol, akkor inkább igyál sört, mert a rövid italok kikezdik a szívet, főleg ha mondjuk whiskeyzel energiaitallal.

Ne, ne tedd.


Amúgy meg nagyon szívesen, remélem segít. :)

2023. júl. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A gerincferdülés miatt a csigolyák között lévő kis izületek sem normálisan állnak. Kisebb mozgáskor is jelentkezhet beszúrás a mellkasban, ha a kilépő ideg vongálódik vagy az izületirés szükebbé válása miatt megnyomódik.Mindenkébb a hátizmok erősítése szükséges, mert később állandósulhat.
2023. júl. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!