Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SOS, Mi az a féreg, ami...

SOS, Mi az a féreg, ami széklettel fertőzött módon jut be az emberi testbe, és ott növekszik a bélben?

Figyelt kérdés

Többször hallottam olyan féregtípusról, amely a székletben fejlődik és él, és ha az ételbe kerülve megesszük, akkor a bélben megragadva a táplálékot felfalva nő, és akár az egyén halálát is okozhatja. Talán a légy és ilyenek is átvihetik.


Bár biztos nem megfelelően jellemeztem a férget. Ezek a férgek (vagy legyen akármi) mekkorák? Hol élnek? Mit csinálnak? Van egy macskám, akit ma fogadtam be, és elméletileg az utcában élők szerint napok óta fosos, és amikor hoztam, láttam, hogy valami fehér bogárszerű 1mm-es izék vannak a farkán, lábán, popójánál és mindenhol, ahol székletes, és a kezem is tele volt vele. Nagyon undorító volt, és kissé megijedtem, hogy ezek azok a férgek, és nehogy bejusson a szervezetembe. Nem emlékszek, hogy a fejemhez vagy számhoz nyúltam volna, de nagyon parázok most ezzel kapcsolatban.



2023. júl. 19. 19:17
 1/5 A kérdező kommentje:
*Illetve mennyire kell mosnom a kezem, hogy biztos ne legyen bajom? Legalább 7-szer mostam kezet.
2023. júl. 19. 19:18
 2/5 anonim ***** válasza:
Galand vagy orsóféreg. Bekerülhet az emberi szervezetbe akár macska vagy kutya székletében lévő pete is, ami súlyos károkat okoz.
2023. júl. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A macskakakiban lévő élősködő a toxocara.

Emberben a lenyelt petékből kiszabaduló mikroszkopikus méretű lárvák nem fejlődnek ivarérett férgekké és nem is szaporodnak, de a bélből a keringéssel különböző szervekbe eljuthatnak, ahol az okozott elváltozásoktól függő tüneteket okoznak. A tünetek súlyossága a legenyhébbtől az igen súlyosig terjedhet. Minél több a lenyelt peték száma, annál súlyosabb tünetek jelentkezhetnek. A szervezet védekező reakciója végül megállítja a lárvák vándorlását, a lárvák betokolódva nyugvó állapotba kerülnek, majd elpusztulnak.

Nyugi a szervezet védekezik ellene. Nem lesz bajod....

2023. júl. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De ha utcáról fogadsz be állatot, gondolnod kellene arra, hogy férges lehet. Első dolog az legyen, hogy féregteleníted és a bolhák ellen is védekezel,vagy elviszed állatorvoshoz oltásra.
2023. júl. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 ha5ctx ***** válasza:
39%

Mindennap fogyassz hagymát, pálinkát.

Az öregek tudták a dolgot.

2023. júl. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!