Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Jobb oldalt hátul a derekamnál...

Jobb oldalt hátul a derekamnál, egy ilyen hirtelen lüktető érzés ami minden lüktetésnél beszúr egyet. Mi lehet?

Figyelt kérdés

Azt hozzá teszem, hogy a fájdalom nem állandósult, hirtelen és ritkán jelenik meg, talán 2 óránként de van, hogy több idő telik el.


Magas A vitamin tartalmú gyógyszert szedek, ami befolyásolhatja a vesém állapotát. A gyógyszer neve nem más mint "Medinac". Adagolása per pillanat napi 1 db 20mg-os tabletta. Körülbelül 1,5 hónapja szedem. Első hónapban másnaponta egy.


Két lehetőség van szerintem, az első: Megfázott a vesém, vagy a derekam. A második: A gyógyszert nem bírja a szervezetem (vese).


2023. júl. 19. 21:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Vesekő?

Medinac nyáron? Nem égett meg még a bőröd?

Ilyen mellékhatásról még nem hallottam, de mint minden gyógyszernek, ennek is lehet bármi, de akkor szerintem mindkét veséd fájna.

2023. júl. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Vesekő nem hiszem, az járna más tüntettel is, nem?


Igen, most szántam rá magam, nem akartam várni még pár hónapot. Nem vagyok sokat napot, amennyit vagyok az bele fér. Nem használok védőt meg semmit, lekopogom egyelőre nincs baj vele.


Te is szedted a medinacot?

2023. júl. 19. 23:09
 3/17 anonim ***** válasza:
Sürgősen hagyd abba. Nekem borzalmas hajhullást okozott ami nem állt meg akkor sem miután abbahagytam. Nem ér ennyit a szép bőr.
2023. júl. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

De nem szeretném, mert szeretném ha végre elmúlna a pattanásaim. Főleg, hogy rosszabb lett mióta szedem a gyógyszert. (kezdeti rosszabodás)


Elmegyek sürgősen egy vérvételre, hogy megnézzék, hogy emelkedett-e. Ha igen leállok vele, ha nem akkor maradok nála még. De örülnék ha nem lenne semmi.


Nekem a hajhullás valamilyen szintem meg volt előtte is, pedig sose hullott előtte.

2023. júl. 21. 11:41
 5/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a gyógyszer okozza.A gyógyszer mellékhatások általában a szedés elején már jelentkeznek.

Medinac szedésekor gyakran kell laborba menni ( legalábbis nálunk ez a szabály).

A hajhullást a vese probléma okozhatja.

Nyugodtan abbahagyhatod pár napra a Medinac-ot, összeadódik a bőrödben amit már eddig elszedtél, mi pl.nyáron nem is írjuk, de mindezt az orvosoddal beszéld meg.

2023. júl. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ez nem mellékhatás,ami az elején alakul ki,hanem A-vitamin túladagolás,ami egyre csak rosszabb lesz. És mivel az A vitamin nehezen ürül ki,ezért hónapokig fent fognak állni a problémái még azután is,h abbahagyta.
2023. júl. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nekem volt már vesefájdalmam - legalábbis feltehetően az volt, de az UH nem mutatott semmit, valószínű homok lehetett - az nagyon tud fájni. Hirtelen jelentkezik a semmiből, lüktető görcsös, nem a deréknál, picit afelett. Hát közepének egyik oldalan kb, ami előre is kisugárzik. Zuhanyban kapott el, annyira, hogy le kellett guggolnom és várni, míg múlik, közben engedtem magamra a langyos vizet.

Szóval szerintem is állj le ezzel a dologgal és menj első körben laborra, aztán egy UH se ártana. De lehet mozgásszervi is.

2023. júl. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Tényleg nem tudom mit csináljak, mert lehet teljesen más az oka, nagyon fontos lenne egy vérkép. Most amúgy, ha a szám száraz lenne, meg csak az orrom vérezne, nem érdekelne. Mert belefér, de azért a vesémet nem adnám szívesen oda. De nem gondolnám, hogy ennyi idő alatt lerontaná.


Hétfőn elmegyek a dokihoz, szerintem segít majd, és elküld másnap már. Csak akkor meg az a baj, hogy beutalóm nincs, mert azt nem kaptam még a bőrgyógyásztól. Még pár szem van és elfogy egy doboz.


Most 2 napja nem volt olyan lüktető szúrós fájdalom. Csak ilyen diszkompfort érzésem van össze vissza. De főleg ha sokat ülök akkor jelentkezik.


Ha baj lenne a vesémel lenne valami más tünete is, nem?


Túl szeretnék esni már ezen, hogy végre eltünjenek rólam.

2023. júl. 22. 23:11
 9/17 anonim ***** válasza:
Általában csak a görcs hívja fel rá a figyelmet, társulhat még fájdalmas pisiléssel, de az nem törvényszerű. Meg sötétebb lehet a vizelet, zavarosabb.
2023. júl. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Főleg ha sokat ülsz.... gerinc is okozhatja.

Holnap doki, nincs mese.

2023. júl. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!