Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az autizmus spektrum zavaros...

Az autizmus spektrum zavaros emberekre mi jellemző és mi hátráltatja őket a mindennapi életvitelben,miben szorulnak segítségre!?

Figyelt kérdés

Hisztizés,Bizonytalanság(Többször megkérdeznek valamit)

Határozatlanság, Félnek mindentől még az ember társaktól is a többi embertől!?



2023. júl. 23. 17:59
 1/8 hosszúhajú ***** válasza:
73%
hát te, ha ide leírnám minden tünetet, betelne az internet. linkelhetnék de sokkal egyszerűbb beírni a gugliba. mert több oldalt írnak mindenhol. és hogy mi a jellemző? nincs két egyforma autista. én az vagyok, de sok dolog van ami nem jellemző rám, van olyan ami meg rám jellemzőbb mint másra. és hogy ki miben szorul segítségre ez meg a súlyosságtól függ. akkora területbe kaptál bele, ami eleve óriási és azon belül még súlyossági fokozatok is vannak. aki itt két mondatban válaszol neked, az nem túl hiteles, ahhoz hogy a tünetek javát és az életvitelt valamelyest ismerd, nem egy gyakori kell, hanem több tucat autista oldal, cikk olvasása - de nem ilyen nők lapjás bulvár, hanem rendes orvosi.
2023. júl. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Aha, értem de azért köszönöm a barátságos válaszát kérdésemre tisztelt felhasználó
2023. júl. 23. 18:20
 3/8 A kérdező kommentje:
Hogy korrektül korrekt módon válaszolt
2023. júl. 23. 18:20
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én autista vagyok. Rengeteg autista ismerőssel. Az biztos, hogy mi nehezebben illeszkedünk be, mert nekünk nem megy pl. a jópofizás, játszmázás, álszenteskedés annyira. Ha meghal valaki és én személyesen nem is ismertem vagy nem kedveltem, akkor nem nyilvánítok részvétet. Nem küldök facebook-on őszinte részvétes dumát síró hangulatjelekkel. Csak ha tényleg komolyan is gondolom. Olyan beszélgetésekben sem veszek részt, ami kicsit sem érdekel. Pl. kinek hányast kapott a gyereke, mit főztek ebédre, milye fáj, stb. Egy autista sosem játssza meg, hogy szeret valakit, kíváncsi valakire. Ezek miatt elkönyvelik bunkónak, antiszocnak, stb. Inkább legyek kiközösítve, minthogy bájologjak kétszínűen.
2023. júl. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 hosszúhajú ***** válasza:
66%
4. kérdező! pont e miatt a válasz miatt nem akartam neked 2 mondatban válaszolni, mert ez sem igaz minden autistára feltétlen. magasabb intelligenciájú autisták, norma-követésből, mivel megfigyelték a világot észreveszik hogy mit kell tenni azért hogy hasonló robotok legyenek mint a többi ember, így annak ellenére hogy egyáltalán nem szívből jön nekik, nincs igényük rá, mégis TUDATOSAN leutánozzák, másolják az embereket. ez a maszkolás. és ez nálam is így volt, ennek köszönhetően 30 éven át félrediagnosztizáltak személyiségzavarral.
2023. júl. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az 5. válaszoló nagyon jókat ír. És tényleg rengeteg különféle viselkedéses tünete lehet, ezért neten keresztül nem is lehet megállapítani senkiről, mert ahány autista, annyiféle. Én aspergeres nő vagyok, és rám is jellemző a camouflaging (maszkolás), ami miatt sokáig borderline személyiségzavarosnak hittem magam. Önmagában nagy nehézség és fáradalom, hogy az embernek folyamatosan tudatosan utánoznia kell a neurotipikus embereket. Hiába jók valakinek a kognitív képességei és tudnak akár egyetemet végezni, dolgozni, megházasodni, sokan nem bírják elviselni, hogy ez a világ bizonyos viselkedésformákat elvár, és bunkónak bélyegzi meg azokat, akik nem akarnak ezek szerint élni.
2023. júl. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 hosszúhajú ***** válasza:
6. :) milyen érdekes, én is borderline voltam...
2023. júl. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%
Sziasztok! És mi előnye származik az embernek ha diagnosztizálják? Ha hivatalosan is megtudja, hogy autista, vagy aspergeres? Bennem mostanában merült fel, hogy talán az vagyok. Egy korábbi kérdésnél, ahol szintén viselkedéssel kapcsolatos volt a téma, ott írta valaki, hogy talán az vagyok. Meg amit a #4-ben írtatok, meg annak a #5-ös javítása is nagyon passzolnak rám. Meg sokszor nem tartom normálisnak mások gondolkodását. És mostanában rá kellett jönnöm, hogy talán az én gondolkodásommal van inkább "gond", nem másokéval.
2023. aug. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!