Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Csak a tshm magas, minden mas...

Csak a tshm magas, minden mas rendben. Mi okozhatja ezt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 24 eves no vagyok, nincs meg gyermekem. Egy rutin vervetel soran kiderult, hogy a TSH ertekem a megengedett duplaja (8,7) Azonnal kertek tovabbi pajzsmirigy hormon vizsgalatokat. Antitpo stb.. minden tovabbi pajzsmirigy ertekem teljesen normal tartomanyban van. Voltam nyak UH-n is, ott azt mondtak nincs gobososes, minden oke. Tuneteim nincsennek, hizni hiztam, de az nem feltetlen emiatt van. Ha minden mas oke, csak a tsh magasabb akkor is lehet alulmukodesem? Valakinek volt mar hasonlo tapasztalata? Most jelenleg probalom termeszetes modszerrel helyreszedni (szelen, pajzsmirigy tea). Erre kaptam 3 honapot, ha nem normalizalodik akkor gyogyszer lesz a vege.

2023. júl. 26. 10:00
 1/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ez magas, ezt már kezelni kell. Az antitpo ha normál, akkor csak azt mutatja ki, hogy nem autoimmun betegség van a háttérben. De eleve nem értem, most akkor pontosan milyen laborok vannak meg és miket kérnek pluszban? Ez pajzsmirigy alulműködés. Ennyi TSH-van gyereked sem lesz, eléggé megnehezíti a teherbeesést. Prolaktin szintet is kell nézni.
2023. júl. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia! Az ANTI-tpo, T4, T3 eredmenyeim teljesen normalisak. Ezeket azonnal megcsinaltak amikor kiderult, hogy a TSH-m magas. Ezt nem ertem, hogyha pajzsmirigy beteg lennek akkor gondolom nem csak a TSH hanem barmelyik mas hormon magasabb lenne, nem? Vagy barmilyen rendellenesseg lenne az ertekekben, nem? A gyermekvallalas meg odebb, nem is emiatt aggodom en. Jelenleg 3 honap varakozopalyara raktak. Az ominozus vervetel elott volt egy eleg csunya, ful-fog gyulladasom es zarovizsgaztam is, tehat teljes stressz volt az eletem. Nem tudom, ez tudja-e befolyasolni a TSH-t.
2023. júl. 27. 09:15
 3/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Tudja. A stressz, gyulladás simán felviszi a TSH-t még annak is, akinek kezelve van. T3, T4 páromnál is normális, van hozzá 9-es TSH sokszor, ez az agyalapi mirigy befolyása, ezért kellene pl. prolaktin is, esetleg más hormonok. Lehet háttérben hypophysis adenoma, sella probléma, stb., nem lehet így tudni. De az is lehet, hogy csak egyszeri hirtelen trauma, nagy stressz miatt ugrott meg,akkor nem kell vele foglalkozni.
2023. júl. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A hízás és mozgásszegény életmód megemeli a tsht. A diéta és mozgás meg csökkenti. Nálam legalábbis.
2023. júl. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!