Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A gerincgyógyászok (reumatológ...

A gerincgyógyászok (reumatológus, ortopédorvos, gyógytornász, manuálterapueta, csontkovács, kiropraktőr) miért nem nézik egyben az embert?

Figyelt kérdés

Gerincsérvem, talpi fájdalmam és rendszeres bokaszalagszakadásom van részleges). Állandóan abba futok, hogy nem nézik az ok-okozatokat, mi okozza a tüneteket, nem látják globálisan az embert egyben, milyen panaszok mivel függenek össze.

Megy a futószalagon lévő "kezelés", de nem érdekli őket, és úgy tapasztalom, nem is akarják igazán megtalálni a megoldást a panaszokra.

Pl. az egyik ortopédorvos a talpfájásnál nem is nézte meg, van-e lúdtalpam pl. (ami vélhetően okozza a fájdalmat), vagy a "gerincgyógyász", aki nem nézi meg, hogy az izomcsomóktól, stressz is okozza a feszülést, rossz tartást, vagy pl. az ágy matraca, a hátizsák, stb. A reumás orvos nagyon kedvesen mosolyog, de ezen kívül semmit nem tesz az orvosi esküért, hogy meggyógyítson. Fizikoterápia 10 alkalom, meg gyógyszerekkel tömött, és menjek vissza 1 év múlva.

A gyógytornászt szintén nem érdekli, hogy mikre kell figyelni, mert hiába tornáztat, ha valami más nem lesz rendben, nem lesz eredmény.

Illetve fújja mindegyik, amit megtanult, és mikor jelzed, hogy neked az nem jött be, akkor csak hápognak és nem értik?

(Pl. gyógytornász rám tukmált egyszer hialuron vásárlásra, napi 2x1, ez 15 napra elég 6000 Ft-ért, és szedjem 3 hónapig, mert a gerinccsigolyám vízvesztett. Utánajártam alaposan, a készítményben lévő mennyiség csekély, ráadásul van benne aszkorbinsav, ami az adagot még jobban felszívja, így a hatóanyaga semmit nem ér, ráadásul a gerincbe ilyen módon nem is épül be, max. injekcióval szokták beszúrni a gerinccsigolyához direkt módon, de akkor sem biztos, hogy pár ilyen szúrás eredményt hozna a már kiszáradt területen, ez általában visszafordíthatatlan probléma már. A másik, hogy a készítmény, amit tukmált nem jobb mint más termék fele annyiért, de el kezdett hadakozni, mert az előállítása így megy úgy, de én tudom.... Hát azt tudom, hogy pénzlehúzást éreztem.)


Szerintetek ez csak Európában, illetve Nyugaton van így? Keleten feltételezem valóban az EMBERT nézik, és egyben kezelik a bajt.


Az orvosi esküt mintha nem is tettek volna bizonyos orvosok, nem akarják, hogy valóban meggyógyulj.


Kinek, mi a tapasztalata?



2023. júl. 27. 09:11
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Nekem sajnos ugyanez a tapasztalatom és több éve kínlódok. Belefáradtam.
2023. júl. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
És te amúgy teszel valamit,hogy kiderítsd,ni a bajod? Röntgen volt? Ct volt? Túlsúlyt leadtad? Matracot kicserélted? Lúdtalp betétet csináltattál?
2023. júl. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2:

Igen en special persze, de nem kell szamon kerni, mert en ezeket magamtol csinalom, foglalkozom vele. A kerdes arra iranyult, ok figyelnek erre, felhivjak a figyelmet?

2023. júl. 27. 18:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyszerűen rossz szakembereket fogtál ki, ennyi az egész. Emellett sajnos az állami egészségügy keretein belül nincs idő arra, hogy mindenki alapos vizsgálatot kapjon, és ténylegesen személyre szabott kezelési tervet lehessen készíteni neki, úgy, hogy minden tünetet és elváltozást figyelembe vettél. Nem véletlen, hogy ha magánba mész (akár orvoshoz, akár gyógytornászhoz vagy bárkihez), akkor az első alkalom mindenhol egy hosszú és részletes állapotfelmérés lesz, ez akár fél vagy ideális esetben egy órás is lehet. Na most az állami eü-ben ahol futószalagon jönnek a betegek, aligha van idő ehhez hasonló alapos vizsgálatra. Persze ettől függetlenül ott is fontos figyelni az egyéb panaszokra, legalább tanácsot adni ezekkel kapcsolatban, még ha mindent kezelni nincs is idő, egy jó szakember mindig törekszik erre.
2023. júl. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Magánban voltam több orvosnál és gyógytornásznál is a gerinccel. (Legutóbbi kontroll latogatásom a kedves es mosolygó ortopéd orvosnál, hogy menjel vissza 1 ev mulva kontrollra, ha rosszabbodik a helyzetem, jelentkezhetek azért, a zsibbadás a lábamamban hogy es mikent múlhatna el (fél éve tart) pedig az volt a valasz, ez tobb honap is lehet.

Mckenzie torna rosszabbított a helyzetemen, mégis akkor mitől jönnék helyre? 15 perc alatt lezavart (a lábzsibbadást meg az egész kiboltosulást is a gyógytornász magyarázta el, ez a dokinő semmit se mondott.

Tudsz akkor Te jó dokit ajanlani? (Privátban is írhatsz.)

Más betegségeim is vannak sajnos, ott is ez a tapasztalat.

2023. júl. 29. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!