Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi van akkor, ha valakinek a...

Mi van akkor, ha valakinek a hasnyálmirigye nem termel elég enzimet, de nem szedhet Dipankrint? Milyen más készítmények vannak, amelyek hasonló hatásúak, de nem tartalmaznak sertés hasnyálmirigyet?

Figyelt kérdés

2023. júl. 30. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem orvos irja fel es vizsgal meg?
2023. júl. 31. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A Dipankrin vény nélkül kapható.
2023. júl. 31. 06:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Megkérdezhetem, hogy az miből derült ki, hogy nincs elég emésztőenzimed?

És milyen tünetek hívták fel rá figyelmed?

2023. aug. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3. Helló! Abból derült ki, hogy bizonyos ételeket nem tudott megemészteni az emésztőrendszer. Szerintem már a gyomornál elakadt. Volt, hogy hánytam is, máskor pedig kénes, vagy szénsavas böfögés, tehát nem levegő nyelése miatti böfögés.

És itt a Gyk-n javasolta nekem valaki a Dipankrint. Akkoriban kicsit utánanéztem.

A Dipankrin amúgy sokat javított, de azt valami más miatt nem szedem.

Nézz utána annak, hogy milyen enzimek vannak, illetve annak, hogy mi az az enzimhiány.


Plusz másvalaki a FODMAP-ot javasolta, az is nagyon sokat segített.


Puffadás is volt a tünet.


Nem egy az egyben olyan, mint a FODMAP-ban leírtak, de nagyrészt.


Miért kérdezed amúgy? Neked is van ilyesmi bajod?

2023. aug. 1. 21:51
 5/7 A kérdező kommentje:

De brutálisan durván puffadt a hasam.

És úgy emlékszem, volt, hogy fájt is.


Tessék, itt olvashatsz a FODMAP-ról:


[link]

2023. aug. 1. 21:54
 6/7 anonim ***** válasza:

Értem köszi szépen!

Bennem is ennek a gyanúja merült fel, legtipikusabb tünetek a puffadás és sok szellentés, has fortyogás ilyesmik.. De minden tesztem negatív lett eddig.

A fodmapról hallottam már, ibs-re szokták azt még ajánlani. Nekem is javasolta egy ismerősöm, hogy ilyen enzimes kiegészítőt próbáljak ki, pl Mezym vagy hasonló, hátha az lenne, ami segítene, mert hogy ez nem gyógyszer, csak táplálék kiegészítő, ezért ki lehetne próbálni. Megfontolom.

2023. aug. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6. Igazán szívesen.


Azt a FODMAP témát mindenképpen ajánlom akkor tanulmányozásra.

És nézz annak utána, hogy enzimhiány, illetve enzimpótlás.


Más betegségek is állhatnak a háttérben, pl SIBO.


De az is lehet, hogy a többinek a hátterében is az enzimhiány áll.


Vannak olyan készítmények is, amik szintén különböző enzimeket tartalmaznak (talán a Now Foodsnak is van ilyen terméke) és ezek lehet, hogy jobban megérik, mint a Dipankrin, mert abból 3-4 darabot is be kell venni egyszerre és naponta akár 3x.


De ha betartod az alacsony FODMAP szerinti étrendet, akkor lehet, hogy nem is kell Dipankrin vagy egyéb.


Próbáld ki, nekem nagyon bevált, de ha nem tartom be, akkor nagyon súlyos!!!

2023. aug. 6. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!