Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szombaton este valószínűleg...

Szombaton este valószínűleg romlott ételt ettem, azóta sem jöttem helyre teljesen. Ha veletek történt már hasonló, nektek meddig tartott belőle kigyógyulni?

Figyelt kérdés
Szombaton este Pesten Quasedillát vettem egy plázában,és már az úton hazafelé éreztem hogy nem vagyok jól.Akkor még csak azt hittem biztosan túl fűszeres volt, az bántja a gyomrom,meg kocsival utazás hazafelé is rátesz egy lapáttal. Amikor hazaértünk még rosszabbul lettem, elkezdtem hányni, és innentől vasárnap reggel fél 8-ig legalább hatszor hánytam. Az egésznek akkor lett vége mikor már epét hánytam. Aztán délre jobban lettem, viszont ekkor meg nagyon híg hasmenés kezdődött. Ez késő délutánra abbamaradt. Vasárnap délután mertem már enni, azóta eszek, de csak diétás ételeket. Krumpli, ropi, pirítós. Iszom a Normaflore-t, minden nap bevettem egy szem Bolust ami elvileg ilyen esetekre van, de minden reggelt többszöri híg hasmenéssel kezdek. Tegnap volt a rosszullét óta hogy elmentem otthonról, tettem egy sétát a hűvösben. Az jól is esett de már a végén éreztem hogy kezdek fáradni. A hűvös sötétben kicsit bicóztam is, tök jól esett, aztán hazafelé már nehezemre esett tekerni. Ma elmentem az orvoshoz, mivel délután rendel így csak a melegbe tudtam. Majd lefordultam a bicajról. Eléggé el is fáradtam, és őszintén ez megijeszt. Legutóbb kb. hatodikos voltam mikor egy hányós vírust összeszedtem, bár akkor nem volt hasmenésem, de azt kb. 2 nap alatt kihevertem. Most meg naponta rámjön a rossz közérzet, émelygés, a hasam van hogy össze-vissza kutyorog, úgy mint még soha azelőtt. Egy szóval nem vagyok jól, pedig már szerda van. Pechemre ráadásul szabin vagyok a héten, és az egész ezzel megy el hogy betegen sorozatozok itthon.

2023. júl. 12. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Velem is hasonlò történt, egy olasz étteremben ettem egy ràntott hùst sûlt krumplival màr amikor kihozta a felszolgàlò furcsa volt a panir a huson. Nagyon éhes voltan ugy hamar meg is ettem. Màr este hànyingerem volt, nem tudtam elaludni az émelygéstôl. A gyomrom is furcsàn kavargot. Nem sokà rohannom kellett a WC-emre hasmenésen volt majd kb 3 óra és lökésszerûen jött az érzés hànynom kell, jòl ki is jött, de folyamatossan öklendeztem. Borzasztò érzés volt, teljesen bele izzadtam. 3-4 x még ràm jött reggelig az egész összességével. Teljesen kikészitett az egész! Reggel össze szedtem magamat és a közeli Gyògyszertàrban elmondtam a vezetô doktornônek hogy jàrtam. Adott Immodium gyògyszert hasmenésre és probiotikumot, hogy rendbe jöjjön a bélflòràm is. Javasolta, hogy diétàzzak egy-két napig.
2023. júl. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2-3 nap normális esetben. Én is ebben vagyok most.
2023. júl. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2-3 nap. Semmi baj, aztán jobban leszel :)
2023. júl. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Csak Bolus elég, nem kell semmi más, de abból nem napi 1, hanem 3x4 kb., nézd meg a leírását.

Jobbulást!

2023. júl. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ma sajnos nagyon fájt a hasam éjjel, most pedig hánytam megint, pedig csak a diétás ételeket eszem. 1 magvas császárzsömlét pirítottam meg, abból ettem tegnap este meg ma, de azt is pirítós formájában.
2023. júl. 13. 14:05
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdező,végül mennyi idő alatt lettél jobban?
2023. aug. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Végül 2 hét kellet. Amikor utoljára írtam hogy hánytam, onnantól az már elmaradt, de a nagyon híg hasmenés 2 hétig tartott, bár a második héten már azért jobban voltam. Csináltak az első héten 1 székletmintát, az kimutatta aztán hogy kipusztultak a beleimből a hasznos bélbaktériumok is.
2023. szept. 7. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!