Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ma tudtam meg, hogy a párom...

Ma tudtam meg, hogy a párom aki veleszületett agyi aneurizmája van. Ez mit takar, vagy mit jelent ez? Tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés

Párom 43 éves, egy hónapja vagyunk együtt, és ma véletlenül tudtam meg ezt az információt (véradásra mentünk, és nem tudta, hogy nem adhat, ott hallottam, hogy mondta a doktornőnek, hogy 1998-ban kiderült ez nála).

Annyit tudok, hogy hátul van, és nem műthető/nem kell műteni (az egyik orvos szerint nem kell a másik szerint nem lehet). Egyenlőre leletet nem láttam még, szóval csak ennyi információm van. Még 1998-ban derült ki neki, nagyon szédült azért vitték kivizsgálásra a szülei és ott derült ki neki.

Párom erős dohányos sajnos, de szerencsére nem iszik alkoholt egyáltalán.

Iszonyatosan féltem őt, az édesanyámat nemrégen vesztettem el mellrák miatt, és félek, hogy a páromnak is baja esik... :(

Esetleg tudnátok mesélni erről a betegségről?



2023. júl. 31. 21:48
 1/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
A dohányzást abba kell hagyni, mert gyengíti az erek rugalmasságát. Nem tudom ez pontosan hol van és milyen mértékű, bár azért fura a sztori, vagy nem tudom ő most csak neked nem mondta vagy nem foglalkozik vele. Akinek ilyen problémája van, annak egyrészt kell vigyázni erre, másrészt folyamatos kontroll kell, hogy változik-e. Most 43 éve, 18 évesen derült ki nála, azóta akármi megtörténhetett. Ha az ér nem bírja tovább, akkor abból nagyobb baj lehet sajnos.
2023. júl. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nekem ma derült ki. Volt egy fejsérülése ami miatt volt orvosnál és ott jelezte, hogy ez van neki, és az orvos azt mondta neki, nőtt egy kicsit, de nem foglalkozott vele különösebben. Az a baj hogy nem sok információm van erről. Mindenképp szeretnék elmenni vele egy kontrollra hogy beszéljek az orvossal, de addig is körbe kérdezek, hogy mit kell tudni róla, mert halálra rémültem a Google-n olvasott dolgoktól...
2023. júl. 31. 22:15
 3/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Beszéld akkor meg a pároddal mit szeretnél, mást nem tehetsz. Mivel nem műthető, így sok megoldás nincs erre, el kell fogadni és együtt élni ezzel.
2023. júl. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!