Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez reflux lehet?

Ez reflux lehet?

Figyelt kérdés

Főleg éjszakánként, de van hogy napközben is sokáig el nem múló mellkasi nyomást érzek. De ami aggaszt,hogy ez napokig, egy héten keresztül is eltart!!!! Napközben még úgy ahogy elvagyok, elfoglalom magam, de az éjszaka pocsék, már lassan félek az éjszakától. Éjszaka fokozódik a fájdalom. Van hogy éjszaka olyan rosszul vagyok hogy szédülök is, remegek, izzadok, nem találom a helyem, fel alá járkálok, felmegy a vérnyomásom 140-150 re a pulzusom pedig 130 ra is kb, tehát irtó rosszul szoktam lenni és ez az állapot éjszaka 1-2 óráig is tart míg csillapodik.

Már nagyon zavaró, hisz anyuka vagyok, és szoptatok is.


Voltam az elmúlt két évben két különböző kardiológusnál (mondjuk előtte években más okból is voltam már) a szervi okot az összes orvos kizárta, most az utolsó alkalommal a doktor úr azt állapította meg hogy valószínűleg reflux. (Eddig ezt egyik sem mondta). A papíromra is csak azt írta hogy "éjszaka mellkasi nyomást érez...." de nem csak éjszaka, hanem napközben is és az aggaszt mint írtam hogy napokig, akár egy hétig is tart ez az állapot és nem múlik el a mellkasi nyomás.


Viszont a gyomrom nem ég, a nyelőcsövem sem, vagyis nem tudom milyen érzés lehet az. Nekem csak a mellkasom fáj. Nem kell büfögnöm se semmi. Egyszer állapítottam meg azt hogy reggel lehajoltam valamiért és vissza jött a torkomba a sav. És ennyi.


Akivel beszéltem eddig hogy refluxos, nincsenek mellkasi nyomás tünetei, nekik a gyomruk fáj, többet jár mosdóba, és a nyelőcsövüket marja a sav.


Rettegek hogy esetleg más bajom van. Egyik orvos sem küldött másik vonalon tovább.


Reggeli után és lefekvés előtt kamilla teát szoktam inni, placebo vagy nem de nagyon max 2 óráig segít.


Köszönöm hogy elolvastad és a segítséget!



2023. aug. 2. 02:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Talán nem ártana még némi kiegészítés a tünetekhez: mióta áll fenn, esti lefekvés előtt mennyi idővel történik az utolsó napi étkezés ?
2023. aug. 2. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez ehhez elég kevés. Lehet reflux, lehet nem. Nekem visszatérő reggeli torokfájásiam voltak és 4 évbe telt megállapítani a refluxot ez alapján, semmi más tünet.

De mondom, nálad annyi minden más lehet meg

2023. aug. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kismama!

A leírtak alapján ez biztosan reflux.

A tünetei előrehaladottabb állapotban hasonlóak az infarktuséhoz.

A gyomra, ha napközben nem üres, nem ég, de éjszaka, ha lefekszik, akkor nagyon. Lefekvés előtt nem szabad enni, kissé felemelt párnarészen csakis hanyatt fekve szabad feküdni, éjszaka jöhetnek köhögési rohamok, amihez fel kell ülni. Mindenféle gyógyszer van mindenre, de egy vagyon. Ha ég a gyomra evés után, arra a Gaviscon szirup jó, de nem elég. A Salvus vizet ajánlják, de mivel az voltaképpen helyettesíthető a szdabikarbónával, én vette 1 kg-os kiszerelésű étkezési szódabikarbónát, amikor felébredtem, azonnal ittam egy pohár vízben elkevert kiskanál szódabikarbónát. Mivel a garatban a nyáákképződés is vele jár, nappal (több félét kipróbáltam), nekem a Lxyio neezetű por vált be nyákoldónak. Ezt is reggel ittam meg nem sokkal a szódabikarbónás víz után. Vannak más fajták is, de mivel én mindent kipróbáltam, nekem ez vált be. Nappalra köhögéscsillapítót nem szabad bevenni, hogy a nyákoldó megfelelően köptethessen.Többször és keveset szabad enni napközben, csak lefekvés előtt minimum 1 órával nem.


Biztos nem írtam le mindent, de kérdezz nyugodtan. Én kb egy év alatt hoztam rendbe magam.

2023. aug. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!