Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Post-covid szaglásproblémája...

Post-covid szaglásproblémája kinek tartott közel két évig, vagy két évnél tovább?

Figyelt kérdés

Olyanok írjanak, akiknek több mint egy év után lett ismét régi a szaglása, vagy akinek 2 év után sem a régi még. Kíváncsi lennék hányan vagyunk.


Az utahi egyetem oldalán azt írják, hogy az emberek 65 százalékának 18 hónapon belül elmúlik a részleges szaglásvesztése valamint a torz szaglása, a 80-90 százalékának pedig 2 éven belül.


Sajnos ez nem egy európai egyetem felmérése, így nem tudom hogy a Föld teljes populációjára nézve mennyire lehet ez érvényes.


Jelen van ezen az oldalon olyan, aki egy év után kezdett egyáltalán valamit is érezni, és olyan is, aki 1 éven túl sem érzi a kellemetlenebb szagokat miután átesett covidos szaglásvesztésen.

Én is inkább utóbbihoz tartozom, még enyhének mondható torz szaglással párosulva.


Az amerikai egyetem szerint nem nagyon lehet a szaglás javulasának folyamatát bármilyen módon befolyásolni, a szaglástréningre például mondták is, hogy csak gyorsíthatja a folyamatot.


[link]



2023. aug. 2. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem. A masodik covidnal egy este elmentek a szagok es az izek, 1 het mulva visszajottek ugy-ahogy. Az iz szerencsere teljesen, a szagok nem! A szagokat hol erzem, hol nem, kozel levo irtozatos buzoket, pl. a szennyvizulepito szagat vagy a weedet es a skunkot egyaltalan nem! Neha igen, azt is csak halvanyan. Viragillat detto. Mondjuk nem kicsit bosszant. Hiaba szagolgatom a Yankee Candle-t peldaul, nem igazan erzem, honnan tudjam melyik vegyem? De ez csak egy pelda a sok kozul.
2023. aug. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos ez ilyen, de mikor történt az a covid fertőzésed amikor a szaglásod elment?
2023. aug. 2. 20:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Fel eve. De azzal biztattak ugymond, ez nagyon sokaig eltarthat. Az elso covidnal, ez 1 eve es 4 honapja tortent, nem ment el se szaglas, se iz, viszont nagyon rosszul voltam es tovabb is tartott. A masodiknal mentek el, de akkor nem voltam mar olyan rosszul es rovidebb ideig is tartott.
2023. aug. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2 éve és 5 hónapja voltam covidos,azóta se rendeződőtt a szaglásom.

Vannak napok,amikor jobb,de az esetek többségében alig vagy egyáltalán nem érzek semmit.

2023. aug. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2020 okt-nov voltam covidos. Akkor teljesen elment.


Ma még mindig nem jott vissza. Voltam szaglásambulancián, 40 százalékosra mértek be. Szaglásterápia csak rövidtávon segitett. Sajnis többet nem tudtak mondani, új a helyzet.

Pl ha egyutt ebedelunm meloban 9en egy adzttalnal, akkor sem erzek semmilysn szagot. Vagy a tomegkozlekedesen tobbszoe volt mar gyanusan sok helyem. Kiderult hogy ult egy hajlektalan es mindenki masnak olyan budos volt hogy arrebbment. Nekem meg semmi. Szoval csak azberos es csak a rossz szagokat srzem.


Es ez ugye mar majdnem 3 eve

2023. aug. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

( azt hittem, izlwelsem szaglasom kb 70 szazalekos es nagyon meglepodtem mikor 40re merek be).


Sajnks az izek ugye a szaglassal egyutt elmennek :/

2023. aug. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó és sajánlom.

Oda nekem is van időpontom, augusztusról lazán áttették novemberre..

Ezek után nem tudom menjek-e oda, vagy magánba.


Itt például ideggyógyászat szükségességét is említik:

[link]

2023. aug. 3. 10:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!