Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet rendszeres izomrán...

Mitől lehet rendszeres izomrángás a combomban?

Figyelt kérdés

Nem sportolok. Ülő munkát végzek. Először csak időnként éreztem gyenge izomrángásokat a bal combomban, elől, néhány napig.

Végül egyik este, amikor feküdtem az ágyban erős izomrángások jelentkeztek, kívül is nagyon látszott. Egészen reggelig tartott. Figyeltem, mértem az időt.

2 percenként kezdődött és 20-22 másodpercig tartott. Ezután hirtelen teljesen megszűnt. Majd 2 perc múlva ugyanúgy kezdett újra.

Minden izomrángás, minden alkalommal ugyanolyan volt: egy kis izom hirtelen megmozdult, majd egy másik, közeli szintén egyszer, ezután végig a combomon nagy mozgások, rángások. Mielőtt megszűnt, még egy másik kisebb izom kétszer megrándult.

És ez így ment egész éjjel. Nem tudtam tőle aludni.

Ezután a következő két napon nem volt ilyen. Igyekeztem sok magnéziumot szedni és vitaminokat, de ez nem segített, mert ma újra kezdődött minden, csak most enyhébbek az izomrángások.

Orvosnál még nem voltam. Mindig leszid, ha valamilyen bajom van és azonnal megyek, pl. amikor váratlanul nagyon magas volt a vérnyomásom 3 napig.

Azóta a vérnyomásom rendben van, ezért úgy gondolja, hogy indokolatlanul mentem hozzá. :-(

Most várok, hátha megszűnnek az izomrángások és közben szedem a vitaminokat és ásványi anyagokat.

Valaki azt mondta, hogy a gerinctől is lehet ez. De a combomon elől történik ez, ezért nem értem.



2023. aug. 3. 14:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Jól mondták,hogy a gerinctől is lehet.Azt az idegszálat ami a combba vezet,a gerincben valami ingerli.Lehet ez porckopástól is .
2023. aug. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem testszerte van ez már több, mint másfél hónapja. Neurológushoz két hét múlva van időpontom, de mivel idegesített a dolog elmentem addig is privátban. Ott azt mondták stressztől van, és nem tartják indokoltnak a további vizsgálatokat, ha elmúlik magnézium, b komplex és valeriana szedése mellett. Hát nem múlik el, szóval engem már nagyon idegesít...
2023. aug. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Olyan erős izomrángások nem voltak azóta, de enyhék igen, időnként visszatérnek. Ez most inkább bizsergető érzés, de nem örülök ennek sem. Nyugtalanít az, hogy nem tudom, mitől van.
2023. aug. 5. 01:34
 4/14 anonim ***** válasza:
Mi van veletek azóta?
2023. okt. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nekem elmúlott, azóta nincs izomrángásom, amióta legutóbb írtam. Nem tudom, mi okozta.
2023. okt. 4. 18:45
 6/14 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok. Nekem nem múlt el. Orvos kért ENG/EMG-t. Az negatív lett, tökéletes értékekkel. Sajnos nem küldött tovább MRI-re, úgyhogy arra még elmegyek privátban... Állítja, hogy nyugtalan láb szindrómám van... hát ez hülyeség, mert az teljesen más, de hiába magyarázom neki. Sajnos én szerintem rossz dokihoz kerültem...
2023. okt. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
6-os, mutatott ki vmit az mri? A ferjem az emlitett vizsgalatok elott all.
2023. okt. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Jövő hét után lesz eredmény. Majd jelentkezem.
nov. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nekem néha visszatér, de enyhébbek az izomrángások, mint első alkalommal.

Magnéziumot veszek be. Nem tudom, hogy az segít-e, mert egy időre mindig elmúlik.

nov. 4. 13:02
 10/14 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Hatos vagyok. Megjött az MRI lelet, EESZT-ben meg tudtam nézni. Negatív lett. Izomrángások még vannak talán enyhülni kezdett.
nov. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!