Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet rendszeres izomrán...

Mitől lehet rendszeres izomrángás a combomban?

Figyelt kérdés

Nem sportolok. Ülő munkát végzek. Először csak időnként éreztem gyenge izomrángásokat a bal combomban, elől, néhány napig.

Végül egyik este, amikor feküdtem az ágyban erős izomrángások jelentkeztek, kívül is nagyon látszott. Egészen reggelig tartott. Figyeltem, mértem az időt.

2 percenként kezdődött és 20-22 másodpercig tartott. Ezután hirtelen teljesen megszűnt. Majd 2 perc múlva ugyanúgy kezdett újra.

Minden izomrángás, minden alkalommal ugyanolyan volt: egy kis izom hirtelen megmozdult, majd egy másik, közeli szintén egyszer, ezután végig a combomon nagy mozgások, rángások. Mielőtt megszűnt, még egy másik kisebb izom kétszer megrándult.

És ez így ment egész éjjel. Nem tudtam tőle aludni.

Ezután a következő két napon nem volt ilyen. Igyekeztem sok magnéziumot szedni és vitaminokat, de ez nem segített, mert ma újra kezdődött minden, csak most enyhébbek az izomrángások.

Orvosnál még nem voltam. Mindig leszid, ha valamilyen bajom van és azonnal megyek, pl. amikor váratlanul nagyon magas volt a vérnyomásom 3 napig.

Azóta a vérnyomásom rendben van, ezért úgy gondolja, hogy indokolatlanul mentem hozzá. :-(

Most várok, hátha megszűnnek az izomrángások és közben szedem a vitaminokat és ásványi anyagokat.

Valaki azt mondta, hogy a gerinctől is lehet ez. De a combomon elől történik ez, ezért nem értem.



2023. aug. 3. 14:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ugyanígy vagyok én is. Minden negatív. MRI, EEG, EMG, ENG, autoimmun labor, tumor markerek, stb. Ami viszont érdekes, hogy két hónapja szedtem már a magnéziumot nagy dózisban, amikor megnézték a szintjét. A 0,73-as alsó referenciaértékhez képest 0,76 volt. Nálam nyáron, a legmelegebb időben kezdődött. Hülyének nézett az egyik orvos, mikor felvetettem, hogy éjjel-nappal izzadtam, nem lehet magnézium hiány? Rengeteg költséges vizsgálatra elküldtek, de ezt nem nézték. 1 hónapig napi két tasak Magnosolvot ittam (kb 700 mg elemi magnézium), 1 hónapig pedig 4 kapszula magnézium-biszglicinát (400 mg elemi magnézium), plusz az étkezés és éppen csak alsó határ felett van. Utána olvastam, a szervezet arra törekszik, hogy a vérben optimális szinten tartsa a magnézium szintet a biokémiai folyamatok fenntartása miatt, ezért máshonnan von el. Az, hogy a vérben már optimális, nem feltétlenül jelenti, hogy elegendő az izmokban is.


Nem múlt el teljesen a rángás, de enyhült végre 3 hónap után.

2023. nov. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
hogy vagytok azóta?
dec. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én a 10-es (és még előbbiek) vagyok. Ugyanúgy megvannak a rángások.. Minden leletem negatív. Erővesztés, ügyetlenség nincs, így az orvosok azt mondják, jóindulatú... Én azért nem vagyok nyugodt. Már fél éve tart.
dec. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Néha ritkán visszatér, enyhe rángásokkal. Egyre ritkábban.

Nem tudom, hogy mi okozta a javulást. Nem szedtem semmilyen gyógyszert és vitamint sem.

dec. 30. 13:55
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!