Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Páromnak vese gondok?

Páromnak vese gondok?

Figyelt kérdés
Párom 25 éves nő, néhány éve volt egy vesemedence-gyulladása azt mondja mindig, és ott közölték vele innentől kezdve érzékenyebb lesz a veséje. Most egy-két hete elkezdett nyomást érezni benne, volt teljes vérkép és vizelet vizsgálaton ezügyben, minden teljesen rendben kielemezve orvos által. Húgyúti fertőzésre kapott gyógyszert, attól sokkal jobb lett. De ez a nyomás érzés nagyon zavar, ideges vagyok miatta mi lehet. Azt mondja nem fáj, csak picit érzi (volt már ilyen). Két hét múlva megy vese ultrahangra, megnézik. De csak nincs nagy baj, egy komoly problémát az említett vizsgálat kimutatott volna? 28F

2023. aug. 3. 23:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igazad van valószínűleg, a komoly problémát valószínűleg kimutatta volna. De az ilyen ún. recidiváló (gyakorta kiújuló) húgyúti fertőzéseknek általában van valamilyen oka, akár kórélettani, akár strukturális.

Ha szeretnéd, hogy részletesen kifejtsem szakirodalommal és a saját tapasztalatommal kiegészítve, nyugodtan írj privát üzenetet, nem urológus vagyok, de a surgossegin orvosként sok hasonlót láttam. Jobbulást párodnak!

2023. aug. 4. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Először, mielőtt nagyon aggódnál, várjátok meg az ultrahang eredményét, bár nálunk az urológusnál van ultrahang ilyen esetekre, nekünk erre nem kell 2 hét. Nekem is volt anno vesemedence gyulladásom, azóta nekem is vannak néha hasonló panaszaim, de ezek rendszerint elmúlnak 1-2 nap alatt. Év elején nekem is volt egy sokkal komolyabb panaszom, akkor kiderült, hogy amiket szedek vitaminok bomlási üledékei okozták, azt elhagyva 2 hét alatt rendeződött minden, mondjuk nekem készült CT is, ami negatív lett.
2023. aug. 4. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Srácok, ma ultrahangon találtak egy tumort a veséjében, ott ahol nyomást érzett pont. 25mm és egy valami, lehet hogy “parenchyma híd”. Nagyon remélem hogy nincs gond.
2023. aug. 15. 18:54
 4/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Az nem biztos, hogy tumor, lehet az cysta vagy polip is.
2023. aug. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Megy majd CT-re, beutalják holnap az urológián. Az ultrahang egy magánklinikán történt, ott látták ezt meg. Csak már olvastam hogy a daganatnak kísérő tünete lehet a láz, meg maga a fájdalom. És lázas egy hete , mondjuk elkapott valamit mert más vírusos tünete volt. Nagyon remélem hogy nem lesz gond , az eredményig ideges leszek 😞
2023. aug. 15. 19:47
 6/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hát pont az ellenkezője szokott lenni, pont a vese tumor az ami olyan alattomos, hogy nem fáj, nincs tünet. A parenchyma-híd meg egy fejlődési variáció,azzal nem kezdenek semmit. De pontosan hogy írták le, milyen tumor van ott?
2023. aug. 16. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Na , röviden azt írták h egy Atypusos (rendellenség jelent gondolom) csomó van, vagy hogy írták. Beutaló szükséges CT-re. És a legszomorúbb az, hogy éjjel megnéztem és nagyon hasonlít az ultrahang fotó az ún. Vesesejtes Carcinomara, ami tudjuk h nem jelent jót. Viszont most volt urológusnál, ott kielemezték, és a doki szerint egy cysta, mert elég szabályos kör alakja van, az o felvételén. Egy hónap a ct-ig. Na majd meglátjuk. Reméljük nincs semmi komoly.
2023. aug. 16. 10:36
 8/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hát a cystát ultrahangon elég könnyű elkülöníteni, bár nekem 16 mm-eseket nem vettek észre, egyébként valóban CT a megoldás, ha ennyire bizonytalan, nekem is azt kértek, de negatív lett.
2023. aug. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja egyébként vesemedence tágulata van a jobb veséjében, és ezért van a nyomás is mert épp van egy fertőzése. Kuralja valahogy, gondolom a legjobb az lenne ha antibiotikumot nyomna le. Egyébként többször volt már ilyen neki, ez vele született dolog csak felnőtt korában vették észre. Fogékony a fertőzésre így. Csak néztem hogy ebből komoly vesegondok lehetnek , de a vizelet eredményei mindig jók, ahogy is. Kicsit hipochonder vagyok, de nem akarom hogy nagy gondja legyen..😞
2023. aug. 18. 02:35
 10/11 A kérdező kommentje:
Ahogy most is *
2023. aug. 18. 02:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!