Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Túlélheti szerintetek?

Túlélheti szerintetek?

Figyelt kérdés

Van egy fiatal tizenéves gyermek aki vesegyulladással került kórházba.

Kezelték szteroidokkal és dialízise is volt. Eleinte azt mondták elég lesz 1x-2x a dialízis azonban most már ott tartunk, hogy majdnem minden nap dialízisre van szüksége, mindezek mellett pedig kiderült az is, hogy agyi érgyulladása van amely már feltételezhetően hosszú ideje fennállhatott neki. (Rohama volt és úgy vették észre)


Az orvosok azt mondták, hogy mostmár ennél rosszabb nem hinné, hogy lesz. Lassú gyógyulás várható. Viszont mai napon meg az történt, hogy bement hozzá az édesanyja, érzékelte hogy ott van de nem reagált rá és most két dolgot feltételeznek: gyógyszer mellékhatás (tegnap kábítva volt) vagy károsodott az agya.


Mit gondoltok, mire számítsunk? Ugye túléli?



2023. máj. 15. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az érgyulladás oka kiderült? Szerintem túléli, arra viszont nem fogadnék, hogy milyen életminősége lesz utána.
2023. máj. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1 Valami ANCA-t mondtak korábban de azt a vesegyulladására mondták még.

Egyébként nem derült ki, csak annyi, hogy az érgyulladása az már kezdetektől fogva fennállt.


Meg valami nagyon ritka szindrómája van állítólag. De nem tudom pontosan mert én nem láttam a papírjait meg az édesanyja sincs olyan állapotban, hogy pontosan vissza tudja adni amit az orvos mondott

2023. máj. 15. 12:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha csak a veseje karosodott az nem tregedia.. egyreszt vese nelkul is lehet elni(erre van a dializis), raadasul a vese paros szerv.


Ha vasculitise van, ez az erek gyulladasa, az komolyabb, de szteroidekre jol reagal.


Mivel az agyi erek gyulladtak, nem meglepo hogy bizonyos neurolgiai tuneteket okoznak, ebbe boven belefer az altalad leirt szuloi incidens.

2023. máj. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Pénteken magához tért és tulajdonképpen csak annyi esett ki neki amennyit szedálásban volt.


Kérdéseket megérti, válaszol. Hozzátartozókat felismeri, még arra is emlékszik, hogy mielőtt rájött a rohama sütit vittünk be neki ês még kereste is, majd ennyit mondott, hogy "nem mondjátok komolyan, hogy kidobtátok a sütimet"


Ma már lemehet kerekesszékbe a kórház udvarra is.


Az orvosok nem értik, hogy hogyan hatott ilyen hamar a kezelés, azt mondták hogy ez maga a csoda.

2023. máj. 21. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!