Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy sima masszőr meg tudja...

Egy sima masszőr meg tudja állapítani azt, hogy a fejfájás nyaki gerinc eredetű fájdalom ?

Figyelt kérdés

Nyaki gerinc eredetű ( cervicogén) fejfájást egyértelműen meg tudja állapítani a masszőr tapintás,testartás, izmok feszessége stb...alapján, vagy pedig ahhoz neurológiai vizsgálat, MRI, RTG stb szükséges ?

Már lassan egy éve gyötör egyoldali szúró görcsös fejfájás, ami tarkóból indul és a homlokomig ér, mozgásra rosszabbodik. Masszőröm szerint jó a tartásom, bár 2-3 hetente járok hozzá, mert fáj a derekam és gyakran kemények a csuklyás izmaim és alig bírok hajolni. Masszas után jónak érzem a hátam de mégis mindig visszatér a fejfájás, ami naponta 2-3x is jelentkezik 1-1 órára. Fél éve neurológusnál is voltam, ő a papiromra cervicogen fejfajást írt és egyéb agyi strukturalis változást, elküldött MRIre, ahova elég sokára kaptam időpontot, de ideges vagyok rettenetesen, hogy mi lehet már ez, ami minden nap ennyire megkeseríti az életemet, nem bírom már kivárni az eredményeket.

Szerintetek ?


2023. aug. 9. 08:14
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Nem. Orvoshoz menj.
2023. aug. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 LuckyLevi ***** válasza:
Én elmennék masszőrhöz. Gyors és egyszerű megoldás. Ha kimaszírozza, akkor szuper. Ha nem, akkor még mindig ott a macerásabb megoldás. Nekem segített a masszázs.
2023. aug. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 LuckyLevi ***** válasza:
Jah csak most olvasom, hogy már voltál masszőrnél. Akkor egyértelműen az orvos következik.
2023. aug. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 LuckyLevi ***** válasza:
Manuál terapeuta, csontkovács is opció lehet. Csak vigyázni kell a kóklerekkel.
2023. aug. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Elkezdtem járni manuálterápiára is, 2x 25 percet voltam eddig de valahogy nem akarom elhinni hogy segíthet, olyan semminek látom azt a mozgatást. Pedig dícsérik hogy jó szakember.
2023. aug. 10. 11:36
 6/6 LuckyLevi ***** válasza:
Akkor egyelőre nem tudsz mást tenni, mint várni.
2023. aug. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!