Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi idö kell légcsōgyulladá...

Mennyi idö kell légcsōgyulladás gyógyulásáraa,és milyen gyógyszerekkel kezelik?

Figyelt kérdés

#gyógyszer #kezelés #gyógyulás #légcsögyulladás
2023. aug. 10. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Én antibiotikumot kaptam rá, plusz valamelyik vény nélkül kapható láz/fájdalom- és gyulladáscsökkentőt + tüneti kezelés a köhögésre. Nem tudom mennyi idő lenne normálisan, mert én akkor 3 hét alatt 3x estem vissza egyre súlyosbodóan, torok, majd légcsőgyulladásba, de nagyon ramaty állapotban voltam akkor lelkileg/fizikailag, valószínűleg ennél rövidebb, 7-10 nap szerintem míg teljesen tünetmentes lesz.
2023. aug. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kórokozótól függ. Orvostól is. Nekem többször volt, különböző súlyossággal. Volt, hogy látott orvos, volt, hogy nem. Volt, aki félrekezelt, de szerencsére 3-4 hét alatt meggyógyult.

Nem mindegy, hogy vírus vagy baktérium okozza, lehet allergia is, vagy irritáló vegyi anyagok hatása is. Orvos többet tud mondani.

Covid is okozhatja. Én csinálnék először egy Covid-tesztet, hogy mások védve legyenek. Sok az oltatlan öreg, akikre nagyon veszélyes. Oltott fiatalok csak elvétve halnak bele.

Ha kimész a lakásból, viselj maszkot, lehetőleg FFP2-est. Ne terjeszd, legyen akár covid, akár vírus, vagy baktérium.

A gyógyulási idő eltérő lehet annak alapján, mi okozza és hogyan kezelik.

Jobbulást!

2023. aug. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Még valami: ha covidod van a teszt alapján, telefonon konzultálj az orvossal, ne menj emberek közé.
2023. aug. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én két hònapig köhögtem! Nagyon lassan tudtam csak kikàszàlòdni bellôle. Ha virus okozza, akkor az Antibiotikum nem fog segiteni. Viszont a köhögésre van egy jò natur gyògypasztilla illetve szopogatò cukorka. ISLA cassis a neve, cukor nélkûli, C vitamint is tartalmaz. Mielôbbi jobbulàst kivànok!
2023. aug. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!