Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tályog útókezeléssel kapcsolat...

Tályog útókezeléssel kapcsolatban mi a teendő?

Figyelt kérdés

Volt egy tályogom a bal farpofámon, egy hete tárták fel. Ma azt mondták már nem kell tamponálni, nem kell vissza menni. Egy gézdarabot tettek csak oda. Azt mondták szappanos vízzel zuhanyoztassam napi 5-6 alakalommal. 12 órában dolgozom és a munkahelyemen csak egy kézmosó csap van.

Az lenne a kérdésem, hogy ha reggel és este zuhanyoztatom az elegendő ? Illetve szabad napjaimon többször is ( heti 3 nap kb.). Reggel teszünk rá egy betadines kötést leragasztva és napközben úgy lesz az jó? Szeretném ha normálisan gyógyulna, szeretnék mindent megtenni a lehetőségekhez mérten.

Illetve még az lenne a kérdésem, hogy sima baba tusfürdő lanolinossal szabad fürdeni vagy vegyek valamilyen szappant?


2023. aug. 11. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát ekkora bődületes baromsagot még nekem se mondtak, pedig 10+ éve van meg a talyogom(pont ugyanott mint neked).


Én eddig mindig naponta 1x sima tiszta vízzel zuhanyoztattam a sebet és utána fertőtlenítés(pl betadine kenőcs, de a sima oldat is tökéletes) utána steril kötés.


Nem szabad egy ilyen sebbe fertőtlenítőn kívül mást kenegetni.

2023. aug. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mi az hogy 10+ éve?

Akkor miért nem műtik meg, ha többször kialakul.

Nekem azt mondták lehet műteni, mert többször kialakulhat. Tehát most várok és ha nem alakul ki többször nem lesz műtét, ha igen akkor meg fogom műttetni mivel nem akarok egész életemben ezzel szenvedni.

2023. aug. 11. 12:39
 3/7 A kérdező kommentje:
És ezt addig kell csinálni a kötést stb míg teljesen el nem múlik a seb? Kb mennyi idő volt neked?
2023. aug. 11. 12:40
 4/7 anonim ***** válasza:

18 voltam amikor kialakult(most 31 vagyok) és sose muttettem meg. Csak felvagtak a sebeszeten eddig. Megmutottek volna, de én sumakoltam el. Meg macera elintezni. 4 hónap csak az előjegyzés nalunk. 2 orvos kétfélét mond.


Egyébként nagyjából 1 hónapig gyógyul a seb.

2023. aug. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

És inkább átélted ezt az egészet ilyen sokszor?

Én vagy 4 orvosnál voltam, 1 javasolta eddig a műtétet a többi nem.

2023. aug. 11. 18:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Kicsit tartok a mutettol, hogy mennyi a gyógyulási idő, milyen lesz utána stb. Meg hát eddig nem is tudtam beiktatni.

Lassan 10 feltarasom volt sebésznél😬

2023. aug. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jézusom
2023. aug. 11. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!