Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vesemedence tágulat felnőttkor...

Vesemedence tágulat felnőttkorban , baj van ?

Figyelt kérdés
Páromnak vesemedence tágulata van, tudta eddig is de egyszeri panasz óta nem volt nagyon gond vele (akkor rendesen vesemedence-gyulladása lett). Fogékonyabb a fertőzésekre stb., ám most nyomást érez pár hete, UH kimutatja hogy van tágulat, most van egy fertőzése a vizelet és vérvizsgálat szerint, más eredménye tökéletes. Arról nem beszélve, hogy a bal vesejen az UH talált valamit , egy szolid képet ami egyenlőre bármi lehet, amiatt is aggódunk , pár hét múlva CT. Ha figyel rá továbbra is, ne fazzon fel stb. akkor elkerülhető a műtét ? Mert ezt úgy olvasom szokták műteni. Aggódok, és nagyon hipochonder vagyok. Párom 25L

2023. aug. 18. 02:48
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért kell ugyanazt a kérdést többször feltenni, de akkor erre is reagálok. Tehát neki van egy veleszületett vese állapota, a szolid képlet hogy micsoda az itt nem derül ki, állítólag az lehet bevérzett cysta is, de a műtét lehetőségét majd a képlet jellege határozza meg. Én amondó vagyok, hogy előre kár aggódni, kell egy teljes hasi-kismedencei natív + kontrasztanyagos vizsgálat és kiderül. Sajnos az, hogy vigyáz arra, hogy ne fázzon fel az egy veleszületett állapoton nem változtat, meg hát most úgy őszintén erre hogy lehet vigyázni egy nőnél?
2023. aug. 18. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!