Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elég illetve hasznos lehet...

Elég illetve hasznos lehet első lépésre egy ct?

Figyelt kérdés

Viszonylag fiatal vagyok még (szó-szó 29). Szerencsére eddig nem volt betegségem. Sajnos az utobbi pár évben a családomban viszont elég sok kialakult. Anyai és apai ágon egyaránt. (vastagbélrák, mellrák, tüdőáttét, szívinfarktus, agyi infarktus, húgyhólyagdaganat, limfóma, csontáttét) Nagyon félek, hogy valami öröklődő és esetleg nem veszem észre időben, hiszen az ember mindennel de tényleg mindennel nem megy orvoshoz pláne nem évente legalább. Ha valami tünetet érzek magamon bármilyen általános tünet is egyből megijedek tőle és arra gondolok hogy nekem is valami nagyobb betegségem van. Az lenne a kérdésem, hogy mivel nem akarom az összes osztályt átjárni a kórházban és mindenki agyára menni hogy biztosan nem e vagyok beteg, elég lehet esetleg egy ct vizsgálatot megcsinálni? Úgy értem az sok mindent kimutat azt hiszem. Nem akarok hipochondernek tűnni, de érzelmileg megviseltek az utóbbi évek, most született gyermekem és nem akarok abba a hibába esni, hogy nem vizsgáltattam magam és már késő. Hogy majd a gyermekem azt mondja hogy miert nem mentem orvoshoz hiszen ilyen betegseg mar volt is a csaladban…

De mint irtam annyira sok es sokfajta betegseg volt ami most hirtelen ránkzúdult, hogy ha mindre alaposan kivizsgaltatnom magam bele is őrülök.

Arra gondoltam, elmegyek ct vizsgalatra elsőkörben.

Mi a véleményetek erről?



2023. aug. 21. 01:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én onkológustól kérdeznék, vázolnám a családban kialakult betegségeket, ennek tükrében kérnék javaslatokat megelőző vizsgálatokra.
2023. aug. 21. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, ugye jársz évente nőgyógyászati vizsgálatra?

Következő alkalommal bátran kérdezd meg a nőgyógyászt, hogy a családi anamnézis fényében mit javasol neked.


Ha legalább két közeli, egyenesági rokonnál volt emlő, prosztatata, vagy petefészekrák, akkor lehet esély genetikai érintettségre, ilyen esetben fiatalabb korban ajánlják a rendszeres szűrővizsgálatok elkezdését (komplex mammográfia, UH-val.)


A háziorvostól is kérhetsz segítséget, hogy szerinte neked milyen szűrésekre lenne érdemes elmenni. De életkortól függetlenül is érdemes a bőrgyógyászati, fogászati, stb. szűréseken résztvenni, amiket sokszor tartanak különböző helyeken.

2023. aug. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
CT-re nem fogsz tudni elmenni, mert kell valamiféle beutalás, de hát ugye most melyik régió legyen? Az összeset nem tudod megcsináltatni és nem is lehetne, szóval ez felesleges és hát ugye félsz a ráktól, de a CT sugárzása miatt meg nem? Inkább osztom a 2-es válaszoló véleményét, szakorvostól vagy minimum háziorvostól kérj segítséget. Azt viszont tudnod kell, hogy államiban ilyenfajta szűrésekre nincsen sok kapacitás, tehát ha több testrész, régióra szeretnél vizsgálatot, akkor az legalább fél éves időtartam, de lehet simán 1 év is.
2023. aug. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszaitokat!

Rendszeresen nogyogyaszati, fogaszati, es mammografiai szuresre jarok (emlo ultrahang pontosabban mert vannak megnagyobbodott hónalj nyirokcsomoim amiket vizsgalni kell rendszeresen, biopszia volt mar belole es sajnos mai napig nem tudjuk h mitol van)

Termeszetesen a ct-tol is tartok ilyenforman persze, de azert gondoltam erre, mert talan hamarabb lenne eredmenye mintha vegigjarok egy csomo osztalyt, plane hogy nem is nagyon tudom hogy hova kellene mennem.

Szlovakiaban elek, itt kicsit mas az egeszsegugy. Evente van preventiv vizsgalat, ahol legutobb par hete voltam. Vervetel, vizelet, elbeszelgetes, szakorvoshoz tovabbkuldes ha ugy gondolom van ilyenkor.

Minden rendben volt ezekkel es nem kertem hogy tovabbkuldjenek szakorvoshoz mert magam sem tudtam hogy hova lenne erdemes.

Sajnos ezzel a nyirokcsomomegnagyobbodassal megjartam anno meg Magyarorszagon eltem. Voltam vele tobb haziorvosnal, mammografian, nyaki regio ultrahangon, sebeszeten, az orszagos onkologian… de eredmeny nelkul. Ezert a tobbi gyanummal nem szivesen jarok be szinten egy ilyen utat hogy ide kuldenek meg oda kuldenek aztan semmi…

Inkabb ezen a ct-n gondolkodtam elso korben, de lehet hogy nem gondolom jol…

Mindenesetre koszonom a valaszokat.

2023. aug. 22. 00:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!