Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichoterápiára első alkalomm...

Pszichoterápiára első alkalommal hasznos lehet ha viszek egy 20-30 oldalas leíratot az életemről és hogyan jutottam oda, ahol vagyok?

Figyelt kérdés

Mert gondolom a szakember ugyis kérdezni fog a gyerekkoromról, a családomról, az iskoláimról, a barátaimról, a tüneteimről.


Ha ezt leirom neki előre, időrendben, összefüggésekkel, akkor el fogja olvasni vagy csak ki fog nevetni, hogy "hát ilyen alapos páciense még nem volt"


Értem én hogy ezeknek a szakmáknak az a szépsége, hogy "beszélgetünk a beteggel" és majd szépen kiderül minden a maga természetes módján.


Bezzeg pl mikor egy bünözőt keresnek, akkor előre megírják a feltételezett jellemrajzát, és arra alapozzák a további feltételezéseiket. Akkor fordított sorrendet miért nem alkalmazhat egy civil terapeuta?


2019. júl. 9. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem nevet ki, vidd el, add oda és a többit bízd rá. Ez egy szakma, hivatás, ő tudja, mit kérdez, és biztos, hogy nem "írja meg előre a "feltételezett jellemrajzot" rólad, hisz téged akar megismerni, a te problémádban akar segíteni, hogy szabadon, értelmesen élj, és magad is meg tudd oldani a gondjaidat.
2019. júl. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

csak azért tettem fel a kérdést, mert az IBS-emmel gasztroeneterologián kopogattam elsőként, és vittem magammal egy 2 honapos étkezési naplót jelölve minden eseményt percre pontosan. Nekem könnyü volt egy ilyen létrehozni, mert rengeteg applikácio létezik, ami nyomtatható naplót is generál.


Erre az orvos meg az asszisztens elkezdett viccelődni azon, hogy én milyen alapos vagyok és hogy csak egy ilyen beteget láttak eddig.


Még majdnem én kértem elnézést, hogy több az IQ-m mint 80 és tudok irni olvasni, nem csak áradozok az életemről összefüggéstelenül és majd az orvos kitalálja mi a bajom.


Na csak ezért kérdezem.

2019. júl. 9. 22:14
 3/6 anonim ***** válasza:

bízzál az orvosban, azért tanult annyit, hogy segítsen...

Jó éjszakát! Egy vicc:

Elmegy az állatorvos a körzeti orvoshoz, mert nem érzi jól magát.

A körzeti orvos kérdezi: - Mi a panasza?

- Jaaa, így könnyű!- mondja az állatorvos.

2019. júl. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igazából nem lesz neki segítségére, mert ennyi történetet így olvasva nem tud megérteni és megjegyezni, és elég sok is. A terápia fontos eleme hogy a beszélgetés közben figyel minden apró reakcióra, arra is amit észre sem veszel magadon. Fontos, hogy bármibe belekérdez, és azon az úton indultok el. Ezen egy könyv nem segít, mert ott le van írva, és annyi, nem tudja utána kérdezgetni azzal kapcsolatban.

Mindenesetre tiéd a döntés, én azonban nem terhelném szegényt még ezzel is.

2019. júl. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

oké, de nekem meg sok segitség, hogy leirom benne hogy milyen traumák értek,


és akkor nem kell egy csomo alkalmat potyára kifizetni, mire véltelenül szóba kerülnek a régi sérelmek

2019. júl. 12. 12:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Írd le, add oda, és bízd rá a többit. Már az, hogy "kiírod magadból" segítség egyébként. Sokaknak csak annyi adatik meg, nincs pénzük orvosra. A lét tragikus, mindenkit érnek traumák - a segítőt az fogja érdekelni, hogy miért nem tudod elviselni, és miért nem tudsz egyedül talpra állni a nehézségekből. A célja ez: önállóan, szabadon élj - mankó nélkül járj az utadon. Mindenkinek nehéz.
2019. júl. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!