Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha esetleg trombózisom van,...

Ha esetleg trombózisom van, ugye nem kell levágni a lábamat?

Figyelt kérdés
22 éves nő vagyok, korábban álló munkát végeztem, szalag mellett(szerencsére azóta normális munkám van), de a lábam nagyon eres. Anyám szerint trombózisom lesz, én teljesen bepánikoltam. Ráadásul anyám szerint a sok edzés miatt alakult ki, de biztos hogy nem, ezt az álló munka csinálta.

2023. aug. 22. 23:32
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Úristen, dehogy! Rengetegen szaladgálnak trombózissal. Menj el angiológushoz, nézesd meg dopler ultrahanggal, és nyugodj meg. Mellesleg a sport helyett anyádnak inkább saját magát kéne hibáztatnia, mert tőle örökölted. A sport kifejezetten hasznos.
2023. aug. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Ha nagyon eres, akkor inkább visszér kockázata áll fenn szerintem.
2023. aug. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
Jaj, de okosat mondtál, kettes, persze, hogy visszér, mindenki lábában vannak visszerek, kérdés, hogy milyenek!
2023. aug. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azon kívül , hogy eres van valami probléma vele? Nagyon ritka a láb amputáció más betegségnél, de még balesetnél is, ha a beteg élete múlik rajta, vagy annyira megsérül, hogy nem tudják megmenteni ( mármint egy balesetnél, annyira roncsolódik) De akkor is kell a beleegyezésed hozzá. A trombozis épp nem az a betegség, ami miatt ilyenre szükség lehetne, mivel kezelhető.
2023. aug. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Most lesztek kik megköveztek majd…de 22évesen nemhiszem hogy sokat dolgoztál álva..?ne öregíts magadon :)

Az edzéstől biztos nem lesz gond..

Énis azt tippelem

Hogy örökölt dolog..

anyukádnak nagyinak dédinek..?gondolom nekik is volt korán panaszuk ezzel

2023. aug. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát nem fáj, meg semmi, amúgy anyámnak is elég visszeres a lába. De ma azt mondta, hogy ebben meg is halhatok, külföldön dolgozom, de ha meglát itthon súllyal guggolni, teljesen meg van bolondulva, szerinte ez tesz tönkre. Igazából ő azért hiszi ezt, mert edzés közben ugye erőlködős arcot vágok, amúgy nagyon feltud idegesíteni a hülyeségével. Olyan mintha nem bírná elfogadni, hogy én súlyzós edzést végzek, először azt mondta, hogy mikor ilyen erőlködős arcot vágok, olyankor nagyon csúnya vagyok, én meg mondom, majd tán emiatt nem fogok edzeni🤦 Viszont a lényeg, hogy akkor megnyugodtam, hogy nem fogják levágni a lábamat. Bár anyám azt mondta, hogy kifogják szedni az ereket.
2023. aug. 23. 00:26
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Olyan van, hogy kihúzgálják a tágult ereket, de annak mi köze van az amputációhoz?

Ne sportolj anyád előtt, ha nem bírja a látványt. Amúgy is korlátozni kéne a kapcsolattartást, mert hazudós.

2023. aug. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!