Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A szociális fóbiának mik a...

A szociális fóbiának mik a tünetei és mi váltja ki egy emberből?!

Figyelt kérdés
Autista lehet egyszerre adhd-s,személyiség-zavaros/szociális fóbiás és dysthimiás is!?

2023. aug. 23. 15:05
 1/5 anonim válasza:
100%
Én Asperger szindrómás vagyok. Utálom ha hozzám érnek, átölelnek, nem szeretek emberek közelében lenni. Csak otthon vagyok a szobámban ott biztonságos. Nem beszélek üzenetben sem sok emberrel de azokat is sokszor hanyagolom. Van, hogy beszélgetünk és egyszer csak nem írok neki vissza majd csak mondjuk két hónap múlva. Nekem ez nem probléma de nekik nagyon rosszul is eshet. Én nem érzem a késztetést hogy azonnal válaszolni kellene rá. Ezért nincs sok barátom. Csak egy. Hogy mi váltja ki nem tudom.
2023. aug. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az üzenet:

Én pedig nem vágyok emberi közösségbe eljárni többek között vagy közt az engem ért pszichés károsodás lelki betegség pszichotraumák miatt is!!!

2023. aug. 23. 16:56
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én generalizált (azaz minden szociális helyzetben előjön) szociális fóbiával küzdő személy vagyok. Belőlem minden egyes szociális tevékenység (tehát mikor emberekkel találkozok) kiváltja, legyen az egy bevásárlás, vagy éppen egy kisebb rendezvényen való részvétel is. Persze függ attól is, hogy mennyire vagyok/lehetek a figyelem középpontjában, minél inkább annál jobban elkezdek szorongani (remegés, szemkontaktust nem tudom tartani, akár beszédnehézség is szokott lenni, régen még tenyéren való izzadás is volt, egyes számomra új helyzetekben még szédülni is elkezdek...), például egy általam vezetett/részben vezetett előadás alatt iszonyatosan elkezdek szorongani, míg egy bolti bevásárlás alatt (már) nem annyira. Ha egy új társoságba (vagy részben új) megyek akkor az elején (alkohol nélkül) alig tudok megszólalni. Viszont minél jobban megismerek egy személyt/társoságot ez a szorongás alábbhagy ezen személynél/társoságnál.


Ha privátabb jellegű kérdésed van akkor nyugodtan írj.


23F

2023. aug. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
:-(:-s
2023. aug. 23. 21:29
 5/5 anonim ***** válasza:

nekem is van szociális fóbiám,nagyon hasonló mértékben,meg helyzetekben mint az előttem válaszolónak,sok fajta antidepresszánst kipróbáltam már de jó részt a kb 5-6 ból egy fajta hatott amit használnak figyelemzavarra is,a többitől az álmosságon kívül semmi más nem éreztem,ezért felmerült a gyanúm hogy figyelemzavaros lehetek,ahogy utána olvastam sok,jellemző,tünet egyezik,+ ahogy a családban beszélgetünk kiderült hogy régen a tanárok is javasolták hogy menjünk el szakemberhez mert lehetséges hogy ez bajom,ezért el is akarok majd menni kivizsgálásra..de ez én voltam :)


a kérdésedre válaszolva szerintem sajnos simán benne van hogy mind jelen lehet,főleg ha autista is vagy meg adhd-s és főleg ha nem kezelteted,simán hozza elő a többi betegséget(szerintem)mármint ilyen szóciálisfóbiát és pánikbetegséget,dysthimiát,depressziót,megint csak visszakanyarodva hozzám ha ez az erős gyanúm beigazolódik akkor nyilvánvaló hogy az ADHD-m hozta ki a szociális fóbiát,a pánikbetegséget,depressziót,és a szűnni nem akaró állandó szorongást is.

2023. aug. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!