Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez valami alfaja a tömegiszony...

Ez valami alfaja a tömegiszonynak vagy szociális fóbiának?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam egy ilyen strand szerűségen ahol rengeteg ember volt, sok ismerős arc és kezdetben nem foglalkoztam semmivel, csobbantam a vízben stb, de egy idő után úgy éreztem, hogy teljesen kicsúszik minden az irányításom alól, idegesített a sok ismerős arc (olyanoké is akiket csak látásból ismerek), minden cselekedetem hasztalannak éreztem, feleslegesen pakolgattam ide-oda dolgokat úgy éreztem ülés közben (miután kijöttem a vízből), hogy nem tudom hogy tegyem a kezeimet, a lábaimat és egyre idegesebb lettem, majd végül szégyenérzetem támadt a hasam és felsőtestem miatt (ami teljesen átlagos, nem edzett, hanem átlagos, alap test). Úgy éreztem, hogy amit egész életemben tanultam az nem ér semmit, hogy nem tudok semmit, hogy senkivel nem tudnék szembeszállni. Elkezdtem szégyellni azokat akikkel voltam és egyre erősödött bennem az, hogy el akarok menni onnan minél hamarabb.

Férfi vagyok.


2011. júl. 10. 17:41
 1/7 anonim válasza:
Úgy gondolom, csak alulértékeled magad. Nincs önbizalmad. Pedig kell, hogy legyen, hisz nem vagy rosszabb, vagy kevésbé értékes mint más. Biztos van olyan téma, amiben jobb vagy mindenkinél. Ez mindenkire érvényes, így Rád is. A tested pedig nem kell szégyellned. Úgy kell elfogadnod magad, ahogy vagy. S akikkel voltál szégyellted magad? Akkor viszont szerintem társaságot kellene váltanod. Szerintem.
2011. júl. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Máskor is elő fordult már ilyen?

Egyébként szerintem pusztán a melegre nem reagáltál jól, vagy megtűzött a nap, hiszen magad írtad hogy eleinte jól érezted magad. Az meg, hogy eljutottál oda, hogy önmagadat szégyellted, meg hogy nem láttad értelmét annak amit jelenleg csinálsz és amit eddig tettél, annak lehet a következménye hogy túlpörögtél fejben.

Példának okáért, én ma egyre nyűgösebb lettem, pedig ritkán akadok ki, és a fejem is egyre jobban fájt, kényszeresen lefürödtem vagy háromszor, mert idegesített hogy leizzadok.

Szóval ha csak egyszeri elkalom volt akkor nincs min aggódnod, ha viszont többször megismétlődik, lehet hogy nem ártana szakemberhez fordulni.

2011. júl. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

23:43


Igen előfordult máskor is, bizonyos helyzetekben.

Nem jól éreztem magam, hanem nem foglalkoztam semmivel az elején. Úgy gondolom sokban hozzájárult ehhez az egészhez, hogy ismerős arcok voltak mindenütt, ez nagyon zavart.

Mit értesz fejben túlpörgés alatt? Mert ha azt amit én, akkor az nálam elég gyakori, szinte állandó jelenség.

2011. júl. 11. 00:28
 4/7 anonim ***** válasza:

a tegnapi 23:43-mas


hát a fejben túlpörgés alatt azt értem, hogy elkezdesz gondolkozni valamin, és egyre jobban belelovalod magad, bizonyos dolgokból túl sok következtetést vonsz le, más dolgokra "ráparázol", stresszelsz. Körülbelül így tudnám megfogalmazni máshogy. Sokszor az ilyen túlpörgött dolgok, bár logikusnak tűnhetnek, előfordul, hogy pusztán egy téves gondolatmenet, vagy egy apró, észre nem vett logikai bukfenc eredményei. Nem azt mondom, hogy minden esetben, és természetesen nem is azt, hogy az akkor (amikor az ismerőseiddel strandoltál) felmerült gondolataid mind igazak rád.

Én azt mondanám, hogyha ez mindig akkor jön elő, amikor ezek az ismerőseid vannak körülötted, talán változtatnod kellene az ismerősi körödön, másféle emberek társaságát kellene keresned. Lehet, hogy pont ezek közé az emberek közé nem passzolsz (de máshová igen), vagy tudat alatt érzel valamiféle elutasítást részükről, és aki erre érzékenyebb, nehezen viseli.

Ha egy másik társaságban is előfordult, vagy változattál, de megint jelentkezik, inkább egy szakembert keress fel.

2011. júl. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

megint én :D

visszaolvastam az egészet és kétszer is leírtam, hogy fordulj szakemberhez. :D

Mivel ez így elég furcsán jött ki, szeretném hozzátenni, hogy szakemberhez fordulni nem egy rossz dolog, hanem jó, mert mersz segítséget kérni. Persze nem kell rögtön pszichomókushoz rohangálni, nem azért mondtam, de ha tényleg nem válik be a változtatás, egy erre specializálódott ember könnyebben megmondja mi a valódi ok.

És az első kommentelővel is egyet kell értenem, talán csak "szimplán" alábecsülöd magad, viszont a jó barátok és a család sokat tud segíteni. Ha valamiért ezek az opciók nem játszanak (nem ismerem a hátteredet) akkor érdemes, (vagy lehet, vagy kell, ahogy tetszik) külső segítséget kérni. :D

2011. júl. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sejtettem, hogy ugyanarra gondoltál, én is ezt értettem túlpörgés alatt. Rengetegszer volt az és van is, hogy olyan eseményeket élek át, amik valójában csak fejben zajlottak le, de valósághűek ezért nyilván hatásosak is.

Javarészt családdal voltam, azért mondtam társaságot, mert volt 1-2 ember aki nem családtag, szóval nem nagyon tudok "váltani" :D


Voltam már szakembernél más témával kapcsolatban (karrier,tanulás) ahol beszéltem hasonló dolgokról, de mindent az eredményekre vezettünk vissza, ez még folyamatban van.


Bármely társaságnál tudom azt tettetni, hogy jól érzem magam, de ez egyáltalán nem igaz, nem akarok panaszkodni, de ami társaságban voltam eddig abból vagy kivontam magam, vagy szétment vagy untam az egészet és a társaság tagjait is. Az utóbbi pár évben pedig meggyőztem magam arról, hogy jobb egyedül, de szó szerint nem történt semmi és lépnem kellet. Kerestem olyan embereket akik érdekelnek, természetesen több millió kilométerekkel arrébb laknak,(ha pl meg akarnék veled ismerkedni, mivel tetszett a pszichológiai levezetésed és ezt érdekesnek találom, szinte biztosan kiderülne, hogy több-ezer km-el arrébb laksz) a környékemen pedig írmagját sem találom olyanoknak akikkel szívesen eltölteném a szabadidőm (és ők is velem..).


Nem becsülöm alá magam, néha épp a másik véglet vagyok.

2011. júl. 11. 19:47
 7/7 anonim ***** válasza:

Aha értelek. Hát még mindig lehet, hogy csak nem találtál megfelelő embereket magad köré. :D

A családdal tényleg nem nagyon lehet mit kezdeni, de az biztos, hogy egyedül nem jó. Sajnos tényleg nem tudok mit tanácsolni, csak hogy egy szakemberhez kellene mégis elmenni (jesszus mondig ide lyukadok ki :D) de ha már felismerted, hogy valami nincs "rendjén", és változtatni szeretnél, az egy nagyon jó kezdő lépés. :D

Remélem sikerül majd megoldani a problémát :D

2011. júl. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!