Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Zöld széklet normális szén...

Zöld széklet normális szén tablétta után?

Figyelt kérdés

Sziasztk. Tegnap hasmenésme volt (valószínűleg a stressz/pànik a kivátó ok) vettem be egy darab szén tablettát. Mára nem hasmenés, de sötétebb zöldes a széklet. Mit tegyek? Háziorvos nem foglakozik vele. Ma még belefér hogy ilyen színű?

Szerinte a szén tablétta lehet.

Ma 2.szor voltam székelni, mindkettő alkalommal zöld volt.



2023. szept. 1. 11:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
én pedig biztos hogy nem hazugságból írtam amit tapasztaltam, pont széntablettázás után. de csak úgy tudnám jellemezni mint (elnézést részletezésért) a nagyon feketében egy minimális sötétzöld árnyalat, nem konkrétan zöld. de van mikor sárgásabb végeredmény fogad, bár nem tudok epegondokról, lehet pont ezzel keveredve ilyen árnyalat jött ki
2023. szept. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez nem feltétlen epegond, hasmenés esetén az epe simán befestheti a székletet, de akár zöldség is.
2023. szept. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Ha mást is érdekelt a kérdésben. Igen, 1 szén tabletta okozta ezt az elszíneződest. És igen, zöld színe volt (sötet zöld, mint pl. Uborka) nem fekete. Megismerem a színeket:)

Mára már a szokásos színben visszatért a széklet:)

Köszi aki segített.

2023. szept. 2. 09:03
 14/17 Ypszilon1980 ***** válasza:
Akkor mondd már el, hogy a fekete aktív szénből hogy lesz zöld szín.
2023. szept. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Akkor mi a következtetés arra hogy bevettem, majd rá 2-szer 1,5 nap alatt zöldes volt, és ma visszatért a rendesre?

Nem értem miért nem lehet elfogadni ha más a vélemény/tapasztalat. Vagy bele látsz tényleg a székletünkbe?

2023. szept. 2. 10:02
 16/17 Ypszilon1980 ***** válasza:
Abba szerencsére nem látok bele. Az lehet ennek a magyarázata, hogy az aktív szén szétesik kis méretű darabokra és a felületén mindent meg tud kötni, folyadékot, vírusokat, baktériumokat, és ebbe beletartozik az epe is pl., viszont mivel a feladatát nem tudja ellátni, megtartja megkötve a sárgás-zöldes színét, éppen attól függően milyen állapotban és mennyi találkozik a szénnel.
2023. szept. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ha valami nagyon sötét zöld az talán feketének is látható
2023. szept. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!