Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet e ritmuszavar?

Lehet e ritmuszavar?

Figyelt kérdés

Tegnap jártam kardiológián azért mert hetek óta összevissza ver a szivem, de viszont az ekg is jó volt és a szív ultrahang sem mutatott eltérést na persze ott furcsa módon normálisan vert a szivem

a magas vérnyomásom miatt lehetnek ezek a tünetek?.

Valakinek vannak e ilyen tünetei? Ezt úgy hívják hogy extrasistole nekem naponta nagyon nagyon sok van és nagyon kellemetlen.

Ha van itt olyan valaki az milyen gyógyszert szed rá ami csökkenti a tüneteket.

Ja és persze a labor eredményem is jó


2023. szept. 2. 09:27
 1/3 anonim ***** válasza:

A szívritmuzavarnak meg van az a "szépsége", hogy ha nem látják éppen akkor vizsgálat alatt, hogy milyen, akkor kételkednek benne, vagy azt mondják: idegi alapon van.


Nekem a tiednél sokkalta ritkábban kb. negyedévente 1x fordult elő, de közeli családtag halála felgyorsította az eseményeket. Akkor volt egy olyan rohamom, hogy a szívem gyorsabban vert, mintha futnék, és nem is akarta abbahagyni.


Ezzel kerültem ambulánsan kórházba, és onnan kaptam beutalót az Országos Kardiológiai intézetbe. Az ottani vizsgálaton megint nem volt semmi, mégis kaptam műtéti időpontot katéteres szívműtétre. A műtét alatt újra volt egy roham, magának a szívkatéternek a hatására, így igazolva látták a jogosságát.

A doki aki műtött, azt mondta 95%-ban hoztak helyre. Érdekes módon azt mondták: ha nem műttetem meg magam, életem végéig gyógyszert kell szednem. Műtét után ugyanezt mondták. Tehát nincs kivétel...


Írtak fel gyógyszert, de azért hagytam abba a szedését

- a) az a gyógyszer mellékhatásai között azt írták: szívritmuszavart okozhat! (Én meg csodálkoztam, hogy gyógyszer szedése mellett miért volt még mindig tünetem.)

- b) a gyógyszer hatóanyagai között volt egy olyan, amire allergiás vagyok

A helyi kardiológus mégis megtagadta, hogy másik gyógyszert írjon fel, ezért úgy döntöttem: nem fogom beszedni.

Helyette ÉN fokhagyma kapszulát szedek, ami jó hatással van az erekre, a vérnyomásra, és a szívemre is. Azóta (8 éve) jól vagyok.


Szerintem neked sem ártana, hogy katéteres szívműtéttel helyre hozzanak, legalább majdnem egészségesre, ha már 100%-ban nem hajlandóak az embert helyrehozni.

2023. szept. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1/1 anonim hány éves vagy? Én 40
2023. szept. 2. 12:57
 3/3 anonim ***** válasza:
58. Ha novembert is megérem, akkor 59.
2023. szept. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!