Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szokott hosszabb ideig tartani...

Szokott hosszabb ideig tartani az extraszisztolé?

Figyelt kérdés

Kb. 2 éve alakult ki nálam extraszisztolé, kellemetlen extra melléütéseket érzek, olyasmi, mintha valaki belerúgna a mellkasomba, majd egy rövidebb szünet, végül visszaáll a helyes ritmus.


2020 augusztusában voltam kardiológián, az orvos elég alaposan kivizsgált (nagylabor, nyugalmi EKG, 24h EKG, vérnyomásnapló vezetés, szív UH), de végül nem tapasztalt szervi elváltozást, kontrollt is csak szükség esetén javasolt, illetve felírt concort, de annak sem javasolta tartós szedését, így el is hagytam a vizsgálatok után.


Az azóta eltelt 2 évben ez a betegség kellemetlen, ámde tűrhető panaszokat okozott (napi néhány bedobbanás, de sokszor napokig semmi tünet nincs).


Idén év elején elkezdtem szedni magnéziumot, ami érezhetően javított az állapotomon, illetve azóta reggel és este citromfű teát iszok, a nyugtató hatása miatt.


A 2 év alatt volt "szerencsém" kitapasztalni, hogy milyen testhelyzetekben tör elő főként a ritmuszavar, ez tipikusan este, fekvő helyzetben van. Ilyenkor érzek néhány bedobbanást, de különösebben nem zavarja az alvásomat, mert hamar elmúlik.


Tegnap este viszont eléggé durva módon viselkedett, nem voltak erősebbet az extra bedobbanások, mint máskor, viszont az istennek sem akartak abbamardni, kb. 2-3 percenként volt egy extra ütés.


Egyszerűen képtelen voltam igy normálisan aludni, így ma reggel végül teljesen kómásan, kb. 3 óra alvással kezdtem meg a napot, az extrák pedig azóta is tartanak, bár már ritkulnak.


Mégegyszer hangsúlyozom, hogy a tünetek nem változtak (nem súlyosbodtak), hasonlóak, mint eddig, viszont a gyakoriságuk megnőtt, és nem igazán akar elmúlni.


Érdeklődnék, hogy más is szokott így járni? Vannak ilyen "rosszabb" időszakok? El fog múlni magától?


A válaszokat előre is köszönöm!



2022. máj. 21. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Velem is pont így volt , januárban volt egy ilyen időszakom , amikor úgy jelentkezett ahogy most nálad , nálam ez 2-3 hét után enyhűlt.

A magnézium sokat segített , és én is mindennap iszom 4-6 pohár citromfűt.

2022. máj. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Pszichesen minden rendben??


Nem lehet pszichoszomatikus tünet?

2022. máj. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
1-vagyok , nálam ez erősen bejátszik , régebben mindig karácsony elött volt 2 héttel kb 3-4 napig , (nagyon nehezen viseltem az ünnepi felhajtásokat - föleg a munkahelyi szeressük egymást - amikor 2 héttel elötte mindenkibmindenkit megfolytott volna egy kanál vízben
2022. máj. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is voltam így. 2-3 mp-re kihagyott a szívem, aztán egy erős mellkasi dobbanással elkezdett ismét dobogni. Aztán ismét kezdte elülről. Kardiológus segített, most 2 éve már minden rendben van, még a vérnyomásom is.
2022. máj. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nálam abszolúte így van, vannak jobb és rosszabb időszakok, és képtelenség megmagyarázni, hogy mitől függ.


A kialvatlanság viszont az egyik legtutibb előidéző.

2022. máj. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#2 Stresszes, szorongó típus vagyok. Számomra egyértelmű a kapcsolat a mentális állapotom és a szívem között, mert pl.: stresszes helyzetekben garantáltan előjön a ritmuszavar. Ettől függetlenül nem történt most rendkívüli trauma, ami előidézhette volna ezt, bár ez még önmagában nem zárja ki a lelki hátteret.


#5 A kialvatlanság nálam is felerősíti a tüneteket, énis észrevettem már. Az alvással viszont nem szokott gondom lenni, napi 7-8 órákat alszok általában. Ezalól persze kivételt képez a mai nap :)

2022. máj. 21. 15:42
 7/8 anonim ***** válasza:
6. Nem ennyire közvetlen az összefüggés.. hátterben meglevő, esetleg elnyomott szorongas iy okozhatja, teljesen random mļdon is manifesztalódhat ilyen fizikai tünetekben.
2022. máj. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nagyon rossz érzés! Nekem 24 évesen kezdődött és m
2022. máj. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!