Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Olyan problémám van hogy...

Olyan problémám van hogy ellepték a Bolhák a házat megpróbáltam már mindent takarítás kimosni mindent porszívózni aeroszollal is befujtam már és még mindig tele van a ház ÁNTSZ mennyiért vállalja a kiirtásukat?

Figyelt kérdés

2023. szept. 3. 00:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem az ÁNTSZ a megoldás, keress valami ózonos rovarirtó brigádot.

Persze nem a legkellemesebb, minden élőt (ember, állat, növény) ki kell pakolni, mert mindent kinyír, bizonyos ideig nem is lehet visszamenni, míg ki nem szellőzik, de az legalább tuti.

Amúgy milyen állatod van, akitől a bolhák származnak?

Nálunk a kinti-benti cica volt a ludas (azaz bolhás 😀), és az vált be, hogy a cica állatorvosi javaslat alapján kapott rácseppentős szert (NEM Frontline, mert arra hamar immunissá válnak a kis retkek), a kedvenc pihenőhelyeit -különösen az ágyunkat és a környékét- pedig minimum heti 1x Biokill spray-jel jó alaposan lefújtam.

Ha ez se jött volna be, akkor lett volna a következő lépés a gáz, szerencsere arra sosem került sor.

2023. szept. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a baj ahol élek meg nem is jön ki a rovarirtó csapat mondván hogy nem hatáskörük egyébként macskából adódott a probléma kaptam egy cicát ami tele volt bolhával.
2023. szept. 3. 01:46
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor állatorvos a cicának és Biokill a lakásnak, klülön-külön nincs értelme.

Ha elég alapos vagy, akkor szerintem bejön. Nálunk annyi felhalmozott hülyeség volt a lakásban, hogy még a pórszívózást sem lehetett igazán alaposan csinálni (bolha-szempontból legalábbis), mégis sikerült kiírtani őket.

Ne várj azonnali hatást, de pár nap alatt érezhetően csökkenni fog a számuk.

Ha még nem kapott a cica előtte rácsepegtetős írtószert, akkor a Frontline Combo-t vagy más ilyen mindenhol kapható fajtát is meg lehet próbálni, ha az állatorvos macerás, ezeket például Fressnapfban is lehet venni.

Ezekben az a jó, hogy a cica bőrén át bejut a szervezetébe, ezáltal a macsek ezt a szert fogja kipárologtatni, ami elűzi a bolhákat nem csak a cicusról, hanem azokról a helyekről is, ahova odaül/fekszik, azaz érintkezik vele.


Sok sikert!

2023. szept. 3. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Jutottál valamire? Én már nagyon el vagyok keseredve, cica behordta a pincébe, mi meg a ruhánkkal a házba. Cica kapott bolhaírtót és ki van tiltva, de rajtam ezer csípés. Mást nem bánt, csak engem. Ózongenerátort ma próbáltam, egyenlőre nem jött be. Állatorvostol kaptam neocidolt, az sem használt, most úton van az 5 literes Biokill. Kb már a sírás határán vagyok....
2023. szept. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1-3 vagyok, és csak annyit tudok mondani, hogy kitartás, nem rögtön tűnnek el a nyomorultak, volt, hogy pár nap eltéréssel 2x vagy 3x is végigfújtam a lakást, de végül mindig bejött!

És tudom milyen bosszantó, nálunk is csak engem csípett mindig (de fényes nappal a karomat is, pedig elvileg derék alatt szereti...), a férjemen egy csípés sem volt, nekem csak egy bokámon 20. Az a jó kis 0-ás vérem 😀

2023. szept. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kevesebben vannak mint eddig nekem is ellepték a karom.
2023. szept. 25. 00:38
 7/7 anonim válasza:
Na, végülis a szobákban bejött az ózongenerátor, találtam utána több bolhatetemet. Utána jött a nagytakarítás és a biokill. Azóta eltelt egy hét és a szobák eddig bolhamentesek. A pincében sajnos nem, volt jó a gemerátor, mert elég szellősen zárnak lenn az ablakok, de szórtam szét biotoll piret port plusz ott is biokillt, ami megritkította őket. Végül az emagon találtam egy Diptrón nevű aeroszolos bolhaírtót. A szelep megnyitásakor a tartály 2 perc alatt teljesen kiüríti magát. Nyílt láng nem lehet a helyiségben. A leírás szerint minden repedésbe eljut. Egy palack 100 m3 (normál belmagasságnál 30m2) elegendő. A lárvákat is megöli, a teljes hatóideje pedig 2 hónap. Na ebből vettem 3-at 3 helyiségbe. Most voltam lenn a pincében, jelentem egy bolha sem ugrott rám. Hát reménykedem, hogy nem jelenik meg több tényleg.
2023. szept. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!