Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozhatja nálam a fokozott...

Mi okozhatja nálam a fokozott végbélviszketést?

Figyelt kérdés

24 éves férfi vagyok és már legalább 3 hete tart , hogy viszket a végbelem környéke. Néha fürdésnél amikor víz éri, akkor csípő érzés jelentkezik ott.


3 nappal ezelőtt feleségem megnézte és az érintett területen a bőr piros, illetve piros pöttyöket vélt felfedezni. A teljes egész vágány érintett.


Április 27.-én voltam bőrgyógyásznál mert akkor is jelentkezett a probléma és gombát diagnosztizált a területen, de a vizsgálat után 2 nappal el is múlt teljesen.


Vannak napok amikor jobban előjön, és vannak amikor kevésbé. Tegnap fizikai munkát végeztem, aminek következtében ugye beizzadt a terület és mára fokozottabbak a tünetek.


Próbàltam már mindent bevetni.

Neogranormon, Betadine, Reparon, Canesten, ExoDeril.


Székletem normális, nem véres és nincsenek benne apró féreg szerűségek.



2023. szept. 3. 09:20
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Ha már ennyi kísérletezésen túl vagyok, akkor magam is orvoshoz megyek, bármilyen problémáról legyen is szó.
2023. szept. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Jövőhéten tervezek orvoshoz menni.

Csak az internet szerint fenn áll a daganat lehetősége is és kicsit bevagyok parázva…

2023. szept. 3. 09:35
 3/9 A kérdező kommentje:
Valamint még annyi, hogy most voltam wc-n és élénkpiros vér volt a wc papíron. Több éve van már aranyerem, hol előjön hol nem.
2023. szept. 3. 09:39
 4/9 anonim ***** válasza:
Vissza kell menni a bőrgyógyászhoz.
2023. szept. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tesómnak bélférege, meg gombásodása volt. Proktológushoz ment ilyen tünetekkel mint te akkor derült ki.
2023. szept. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És neki is ugyanezek a tünetei voltak? Hogy nézett ki neki a kezelés?
2023. szept. 3. 10:27
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A cérnagiliszta fertőzést a székletben levő giliszta pete vizsgálattal lehet megerősíteni vagy elvetni. Herpeszvírus fertőzés is okozhat végbéltáji viszkető-égető érzést. Ilyen esetben a Reparon kenőcs hatásos. Megjegyzendő, hogy az ánusz ráncaiban a széklet maradványokban levő bélbaktériumoknak az érintett területen való elszaporodása, szétkenődése (pl. izzadás során) okozhat helyi bőrgyulladást. A bidé használata vagy ürítés utáni alapos nedves tisztítás sokszor elengedhetetlen és a Reparon kenőcs használata rendszeres szükségletté válhat. Megjegyzendő, hogy a megfelelő étkezéssel (laktobacilusok) kedvező esetben biztosítani lehet a bélfal nyálkatermelését, ami bevonja a teljes béltartalmat, így elszigeteli a bélfalat (nyálkahártyát) a béltartalomtól.
2023. szept. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Ne aggòdj, akinek daganatja van nem viszketés jelzi!
2023. szept. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem daganat miatt van az biztos. Eleve is van aranyered, tehát az is okozhatja, lehet ez ott pl. érprobléma is, az is be tud gyulladni, lehet repedés, irritáció is. Nekem anno 2 hónapig ment ez, viszketett szinte egyfolytában, létezni alig tudtam, aztán sebészetre elmentem, nekem irritációt állapítottak meg, végül írtak fel szteroidos kenőcsöt és elmúlt 3 nap alatt. Kipróbálhatod még a langyos vizes, kamillás ülőfürdőt, állítólag az is jó.
2023. szept. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!