Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez mi lehet: petefészek...

Ez mi lehet: petefészek gyulladás, vakbél?

Figyelt kérdés

Egy hete hányással lezdődött az egész. Diétázni kezdtem és kicsit jobb lett. Most 3 napja szúrkál jobb oldalt alul a hasam. Nem állandó a fájdalom hanem 10 percenként kb késszúrás szerűen beleszúr pár másodpercre. Néha a bal oldal is belenyilal, de főleg a jobb.

Fáj a derekam is, illetve a combomban mintha izomláz lenne csak a jobb oldalon. Lázam nincs, de enyhe hőemelkedésem úgy érzem van.

Pénteken kértem időpontot az orvoshoz ..1 hónap múlvára kaptam....

Szóval ma felhívok egy magán kórházat teljes hasi ultrahang miatt, igaz hogy 30 ezer de nem várok 1 hónapot...remélem oda már a héten kapok időpontot.

Azt vettem észre hogy a szúrás nem ott van szerintem ahol a vakbél hanem lejjebb,talán már petefészek.

Nagyon sokat segítene ha valaki leírná mik voltak a tünetei akinek volt már petefészek gyulladás vagy vakbélgyulladása.

PCOS betegségem is van sajnos amit nem kezelnek gyógyszerrel hanem tartom a diétát+mozgást.

28N



2023. szept. 4. 04:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem szedsz vastablettát?

Ciszták is okozhatnak ilyesmit, néha én is érzem, hogy szurkál menzesz előtt valami.

Szerencsére egyik gyulladásom sem volt, amit a kérdésben említesz.

Az meg szégyen, hogy fizetjük a tb-t, és magánba kell menni ilyen sok pénzért.

2023. szept. 4. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem szedek vastablettát.
2023. szept. 4. 05:06
 3/8 anonim ***** válasza:

Menj el a háziorvoshoz, hidd el ő is meg tudja állapítani, hogy mi fáj.

Sőt elküld laborba, ami kimutatja, ha van gyulladásod.

2023. szept. 4. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
az én háziorvosom egy idős néni aki soha semmit nem csinál. ezért nem is nagyon járok hotzá.
2023. szept. 4. 06:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Biztos nem vakbél. Vagy nőgyógyászati (ciszta) vagy mozgásszervi.
2023. szept. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy vizelet vizsgálat jó lenne. Szégyen valóban, hogy még ilyenkor is 1 hónap az előjegyzés.
2023. szept. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Tekintettel arra, hogy mindkettő lehet, és képalkotó, valamint laborvizsgálat segíthet elkülöníteni, vagy kizárni, én elmennék a sürgősségire, lehet sokat kell várni, de mégsem egy hónapot.
2023. szept. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Viki198806 válasza:
100%

Vakbél gyulladásom nemrég volt

Nekem állandó nagy fájdalmam volt jobb oldalt,ami egyre erősödött

Ha az lenne neked is akkor már szerintem az sbo-n lennél

De vizsgáltasd ki magad mindenképp szerintem

2023. szept. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!