Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mivel, hogyan derítik ki az...

Mivel, hogyan derítik ki az orvosok azt, ha vkinek IBS-e van?

Figyelt kérdés

2023. szept. 4. 12:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Ha minden vizsgálat negativ és fingjuk nincs miért fáj a hasad miért fosol dtb... Akkor az a diagnozis hogy IBS 😉
2023. szept. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Lent vannak felsorolva a vizsgálatok:

- laborvizsgálat = vérvétel

- a laktózintoleranciát (tejcukor) lehet vérvétellel nézni vagy kilégzéses teszttel

- tejfehérjét (ez más, mint a tejcukor!) is érdemes nézni, szintén vérvétel

- gluténérzékenység vérvétellel

- ultrahang szintén nem fáj, ne aggódj

- székletvizsgálat azt jelenti, hogy le kell adnod egy kis székletmintát, nem olyan vészes, adnak hozzá tégelyt stb.

- béltükrözés: ez sajnos kellemetlen fajta vizsgálat, főleg amikor 1 napig hasmenésed lesz a hashajtótól a vizsgálat előtti napon, utána vizsgálat lehet bódításban(altatásban), de sajnos muszáj, ha a többi vizsgálat nem hozott eredményt


Jobbulást!!! Nekem is volt mind a fentiek közül, az egészség a legfontosabb!


"Az IBS tünetei néha más betegségre utalhatnak, ezért is fontos a panaszokkal mielőbb gasztroenterológus szakorvoshoz fordulni, aki különböző vizsgálatokkal (fizikális, laboratóriumi-, széklet-, laktóztolerancia-, gluténérzékenység-vizsgálat, hasi ultrahang, béltükrözés) kizárhatja többek között a szervi/hormonális/fertőzés ok miatti eltérést; kiemelt fontosságú pl. a vastagbélrák (colorectalis carcinoma) kizárása. A gasztroenterológus az ún. Római kritériumok alapján állítja fel a diagnózist, mely szerint legalább fél éve tartó, székletürítéssel kapcsolatos hasi fájdalom – amely az elmúlt 3 hónapban havonta legalább 3 napon át megjelent – esetén beszélhetünk IBS-ről. Mielőtt a páciens felkeresi az orvost, feltétlenül szükséges a széklet bakteriológiai vizsgálata (széklettenyésztés), továbbá célszerű naplót vezetni a tünetekről."

2023. szept. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%

Nem megijeszteni akartalak, de sajnos nem biztos, hogy IBS, lehet valami más okozza a tüneteidet, pl. ételérzékenység, vagy bélgyulladás (ami az IBD, nem összekeverendő), de tényleg menj mielőbb orvoshoz, ő majd segít, kivizsgál! Ne félj a vizsgálatoktól, nem fog neked fájdalmat okozni, maximum kellemetlen pl. a tükrözés, ki lehet bírni, nekem is volt már többször.

Kitartást!

2023. szept. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%
Hivatalosan akkor mondhatják ezt, ha minden vizsgálat negatív. Rengetegen nem vállalják be a vizsgálatokat, pláne a béltükrözést, így nincs róla papírjuk. Amúgy 10 millió magyarnak legalább a 10-15 százaléka IBS-es. Papírja viszont a töredékének van erről.
2023. szept. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha semmi szervi elváltozást nem mutat a tükrözés, és minden is negatív. Nekem 4 év szenvedés után lett ez a diagnózis. Azt mondta a doki, hogy együtt kell élnem ilyen panaszokkal. Sokat sírtam, a szexuális életem ráment, minden gondom volt.(még mindig van, kezelés alatt állok.) Nem hallgattam rá. Milyen jól tettem. Egy német orvos segített, mostmár tudom mi a baj. Én azt gondolom, hogy az ibs a lusta orvosok diagnózisa. Valami okozza a tüneteket. És most nem a stressz alapú fosásról beszélek, hanem komolyabb tünetekről.
2023. szept. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Senior Séf ***** válasza:
100%
Sajnos az akadémikus orvoslás ezen a téren információkésésben szenved. Egy-egy új felfedezésnek 17 év szüksége van rá, hogy bekerüljön a protokollba. Az IBS a megtévesztésig tud hasonlítani az áteresztő (alias szivárgó, alias lyukas) bél szindrómához. Utóbbiról a ma praktizáló orvosok legtöbbje még csak nem is hallott.
2023. szept. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, szerintem zongorázd végig ezeket, ha panaszaid vannak. Nem érdemes húzni, halasztani, hogy áh mindegy, már jobban vagyok, mert újra vissza fog köszönni, az IBS ilyen.. És kialakul egy ördögi kör, hogy félsz, hogy visszatér, attól rossz az emésztést, majd ettől stresszelsz, és így tovább.

Én most 3 éve élek panaszokkal változóan, voltam szinte mindenen, kivéve kilégzéses teszt (SIBO-ra) és tükrözés. De hiába a negatív eredmények, nem vagyok nyugodt, folyton azon parázom ha visszetér, hogy valami komoly bajom van, így eldöntöttem, hogy magánba elmegyek egy dicsért orvoshoz. Egyszerűen rámennek évek erre az életedből, a szorongásra, parázásra.

Szerintem nálam magában ez válthatja ki akár a tüneteket, olyan félelmeim vannak, főként hipochonderként. Úgyhogy én meguntam, egy nagy sírás kellett ehhez és a párom, aki mellettem áll, hogy csináljuk akkor végig, mert nem bírja nézni, ahogy szenvedek ilyenkor lelkileg. Én bíztatlak, hogy csináld végig te is, amiket mond az orvos. Altatásban meg lehet már oldani a kellemetlen részét, én is úgy tervezem. Jobbulást!

2023. szept. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
7 az a helyzet, hogy akinek IBS-e van, annak legalább a kétharmada SIBO pozitív is.
2023. szept. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a 8-as írja. Én írtam az 5-ös választ. A hidrogén kilégzési teszt negatív lett. Metános meg itthon nem volt..június óta van szerencsére. Én német orvosnál csináltattam előtte pont. És 60-as ppm lett már első fújásra. Most kérdem én, amíg itt nem volt ch4 kilégzési teszt, addig mindenkinek ibst mondtak? Nekem is csak legyintettek, amikor mondtam ,hogy esetleg metános nem lehet? A válasz az volt, nem hinné. És ibssel hazaküldtek. Kapják be. 10 ppm felett már gáz. Akkor én mit mondjak...tegyük hozzá, hogy a német orvos nézett hidrogént is, és az is magas lett már. Én nem végeztem orvosit, nem is akarok okoskodni, de tuti ezek mögött mindig van valami, csak szarnak rá. Egyszerűbb ibst mondani.
2023. szept. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

#8

Na igen, erről hallottam én is, csak később derül ki sokaknál, hogy az volt a háttérben a baj. Nekem az még nem volt csináltatva, eddigiekre se gasztrós küldött el, magamtól mentem el mindenre magánúton. Mert anno, mikor karantén időszakban jött ez nekem, csomó vizsgálat korlátozva volt a vírus miatt. Szóval sorban mentem vérkép, intolerancia, ultrahang, proktológia, minden is volt már. Majd eszembe jutott, hogy basszus SIBO-ra nem néztek, pedig eléggé olyanok a tünetek, és úgy tudom, az is ilyen vissza-visszatérő jellegű. Jobb időszakokban ehetek kb bármit, semmi bajom, ha előjön, nagyon válogatok miatta. Ezt is unom, mert amúgy soha nem volt nekem bajom a hasammal, bármit ehettem. Gyanús, hogy a covid utáni stressz vágta szét.. Több barátomnak is utána lett valami gondja.

2023. szept. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!