Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Meg kell mosni az arcot...

Meg kell mosni az arcot otthon amikor haza jöttünk?

Figyelt kérdés
Ugye a kezünket meg kell mosni hisz mindent össze fogtunk de néha az arcunkhoz is hozzá nyúlunk, megvakarjuk stb. legalább is én gyakran azzal a kézzel ami mindenhez hozzáért. Mindig meg kell mosni az arcot, esetleg a kart ha az is hozzá ért valamihez akár buszon pl.korláthoz? Vagy felesleges? Általában én simán csap vízzel végig mosom és letörlöm, mennyire tisztítja le a koszt vagy nem kell ennyire foglalkozni ezzel csak a kezet kell mosni? Ki, hogy szokta?

2023. szept. 4. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hááát... lehet meg kellene akkor is mosni az arcunkat, ha jobban belegondol az ember.

De én reggel és este szoktam csak megmosni.

Rajtam napközben kevés smink is van, így csak sima vízzel nem tudom lelötykölni.

2023. szept. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Kitana. ***** válasza:

Nem tudom, hogy kell-e, de nekem pl hazaérkezés után első dolgom a smink lemosása és a zuhany, tehát arcot is szoktam mosni. (Télen nem, ha megyek még aznap valahova, de nyáron inkább újrasminkelek.)

Szerintem ártani nem ártasz vele, de soha nem hallottam, hogy konkrétan kellene.

2023. szept. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én meg férfiként megmosom, de naponta többször is mert zsíros a bőröm és szeretem ha legalább egy rövid időre nem csillog.
2023. szept. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Arcmosás nagyon jó frissítő, persze nehogy már jól érezzem magam, voltak időszakok, amikor pont a szemembe kerülő csapvíz fokozta a kötőhártya-gyulladást vagy érzékenységet vagy nevezzük bárminek.

Mielőtt valaki mondaná, a tiszta törülköző sem segít ezen, ha egyszer beindul. Meg egyéni érzékenység kérdése is.

2023. szept. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én meg szoktam. Nem sminkelek,viszont utálom,ha poros,piszkos a bőröm. Esetleg izzadt. Naponta többször is,munkahelyen is.
2023. szept. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%
A kezunkkel mindent megfogunk, azt is, amit a szankba teszunk. Raadasul a kezunkkel folyamatosan hozzaerunk mindenhez. Az arcunk max poros. Boven eleg orakkal kesobb, lefekves elott tisztitani.
2023. szept. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Svájc ***** válasza:
Mindenképp jó, ha megmosod. A nyálkahártyák körül rengeteg kórokozó megtelepszik és ott könnyen bejut, megbetegíthet. A levegő tele van gázokkal, pollennel, porral amit nem látsz, de hidd el vastagon beborítja a bőrödet. Natur házi készítésű igazi szappannal mosd az arcodat. Meg fogja hálálni a bőröd.
2023. szept. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!