Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Spinalioma (bőrrák) hogyan...

Spinalioma (bőrrák) hogyan ismerhető fel?

Figyelt kérdés
Akinek volt spinaliomaja vagy basaliomaja milyen gyorsan növekedett? Hogyan ismerte fel, hogy “baj van”?
2023. szept. 6. 22:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem az arcomon volt rákmegelőző állapot (laphámrák), meg tele vagyok egyébként ilyen időzített bombákkal, folyamatosan figyelni kell, s rendszeresen ellenőrizni. Valójában nem is anyajegy, kezdetben azt hittm pedig rá. Jellemzője (spinalioma, de hozzáteszem, előállapotában volt) rózsaszínes hússzínű képlet, síkban volt a bőrőmön, de van olyan is amelyik ki van emelkedve. Ez hol kevésbé látszott, hol jobban pl napozás hatására fellángolt és vörösesebb árnyalatot öltött, és a mai napig ölt pedig eltávolították, de lappang a mélyben, mert még érzem, és égető érzés. Időnként azt érezni mintha forró lenne, meleg. Sebes, ez a seb begyógyul, látszólag, aztán később megint előjön rajta. Erről ismertem fel, és mielőbb le kellett venni. De keratózissal tele vagyok sajnos. Basalioma nem annyira veszélyes, mint a másik két rákfajta(laphám és melanoma), de arról nem tudok személyesen nyilatkozni. (melanomagyanús anyajegyem volt még)
2023. szept. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nekem eddig több basaliomám volt, mindet leműtötték. Az egyik kb. 15 évig ott volt, senki sem tudta mi az, még gyerekkorban is mutattuk orvosnak, de azt mondta az semmi, nem kell vele foglalkozni, aztán sok év alatt nőtt meg sebesedett, vérzett és így lett levéve és szövettanon derült ki. Basaliomára az a jellemző, hogy sebesedik, varasodik, aztán néha begyógyul, és újra-újra ez megy. Volt a fejem tetején is egyszer, de mikor észrevettem, akkor kb. csak max. 2 hónapos lehetett, mert addig ott nem éreztem semmit, aztán az valahogy kifakadt, elég nagy volt, utána sebesedett meg csúnya volt, azt hitték az orvosok valami más, valami rosszabb dolog, mert annak nem igazán basalioma jellege volt ránézésre, de a szövettan azt is baslaiomának igazolta.
2023. szept. 7. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kedves #1 válaszoló. A spinalioma esetén bőrgyógyászon kívül kellett valamilyen orvoshoz/vizsgálatra menned? Tekintve, hogy áttétet tud adni.
febr. 7. 21:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!