Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez betegség jele?

Ez betegség jele?

Figyelt kérdés

Már 2 hete köhögcsélek, biztos megfáztam klímától, vagy valamit összeszedtem. Más tünetem nincs. Eddig sose figyeltem, de valamiért, most a tükörben láttam, hogy köhögés közben a bal felkarom külső felén a köhögés közben, lila foltok jelennek meg. A köhögés elején kezdődnek, a végére elmúlnak.

Ez valami aggodalomra ad okot? Vagy csak az erőlködéstől az ereim megdagadnak és az adja a lila foltokat?


Csak segítő kommentet várnék, ilyen speciális doktor jelölt anonim válaszadók kíméljenek.

1. Google-ba nem találtam erre semmit

2. Nem mindenki ért minden témához, ezért kérdezünk. :)



2023. szept. 8. 21:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezen mindig neztek a kulfoldiek hogy a magyarok szerint a szellotol meg a legkonditol meg lehet fazni. Csomoan elnek Arizonaban ahol kifullaszto meleg van, legkondi mindenhol ahol lehet 25 fokra kb. Nincsenek megfazva.


A megfazas az egy terjedo, fertozo betegseg. Nincs olyan hogy a hidegtol, CSAK a hidegtol "megfazol". Az mar lehet hogy a hidegtol gyengebb az immunrendszer igy gyengebb az ott levo meg kulo virusok/bakteriumok ellen.


De klimatol, szellotol, ventillatortol nem fogsz megfazni. Az max vagy allergia vagy fertozo betegseg.


Arab orszagokban, Arizonaban, Texasban rengeteg helyen 25 re leviszik a belso homersekletet es semmi bajuk ha ki-be mennek.


Ez egy ilyen nagyon elterjedt magyar kozhiedelem.

2023. szept. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!