Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit szóltok 375-ös CRP-hez?...

Mit szóltok 375-ös CRP-hez? Lélegeztetővel, kábítással egybekötve. Mennyi az esély a túlélésre?

Figyelt kérdés
Koraszülött, sepsis, tüdőgyulladás. 34. hetesen született, 4-5 hónapos korrigálatlanul.

2023. szept. 7. 16:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ojjjajj :O
2023. szept. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1

Nem írtam: 5 hét kábítás és 95%-os lélegeztetés (100%-nál szökött a levegő a kanül mellett) mellett túlélte. De a sokkot még mindig nem hevertem ki, amikor közölték pénteken, hogy a hétvégén eldől. Nem fogom elfelejteni a szóhasználatot... "Állapota nem összeegyeztethető az élettel."

Ilyen szóvirággal kifejezni a halált... Az intenzívesek szerintem mesterfokra emelték ennek a közlését.

Objektíve tényleg érdekel, hogy mik voltak az esélyei, mert az orvosok a feleségemmel és vele úgy viselkedtek, mint akinek már annyi.

2023. szept. 7. 16:43
 3/12 anonim ***** válasza:
Most ez nem teljesen érthető nekem.
2023. szept. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hat adjatok halat akarminek amiben hisztek, hogy tulelte es remenykedjetek, hogy nem lesz maradando karosodasa.
2023. szept. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem akarok veszjoslo lenni, de nekem fulmutetem volt es ki kellett szedni a koponyambol 2 reszbol csontot a kisagynal.


Mentalis betegseg eredetu gondjaim vannak mire pubertas lettem kb. es sok egyeb problema.


Nem tudom ehhez kotheto-e, de... hat figyeljetek ilyenekre.

2023. szept. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

34 hétre születni már nem olyan súlyos koraszülöttség. Mi történt még a kicsivel? Mi volt a koraszülés oka? Volt idő felkészülni a szülésre (tüdőérlelő stb.) Persze csak ha szeretnéd leírni.


Az én fiam is 34 hétre született, ő a szerencsések közé tartozik, semmi baja. Korai burokrepedés miatt jött hamarabb.


Sajnos nem vagyok orvos és nem tudom, nálatok mik a kilátások. Csak kívánni tudom a legjobbakat, és sok kitartást.

2023. szept. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Siket (implantot kapott), atípusos autista, gyomorszonda. Kanül most került ki.
2023. szept. 7. 19:58
 8/12 anonim ***** válasza:
61%

Nem lett volna jobb,ha meghal?


Még ha nehéz is ezt kimondani.

2023. szept. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8

Egyetlen alkalommal elgondolkoztam a gyilkosság és öngyilkosság lehetőségén, a család többi tagjának ezzel biztosítva a hétköznapi ember életét. Végül elvetettem.

Jelen állás szerint azt tudom mondani, hogy nem lett volna jobb. Mindig azt vallottam, hogy a valami (bármi!) jobb, mint a semmi. Ezen sokszor tépelődtem az elmúlt évek alatt. Persze. Az az életünk tönkrement, a terveinknek lőttek, kuka. Egy újat kell élnünk. Újabb, reális célokat kell kitűzni. Az ingerküszöböm minden téren kitolódott. Amin a kollégáim bosszankodnak - és minden nap van pár új ilyen dolog -, én csak mosolygok, magamban meg kacagok. Sok mindentől boldognak érzi magát az ember, ami korábban természetes volt. És tulajdonképpen jobban érzem magam. Néha rám néz, sokat nevet, ... vicc, de ő nagy átlagban boldog. Akkor én miért bosszankodjam? Hogy mi lesz vele, ha nem leszünk neki? Ezen tilos gondolkodni, mert akkor megbolondulsz, beleőrülsz. - Mondjuk, ha mástól várnál segítséget, azt javaslom, hogy ne tedd! Ez Magyarország, itt a szakember- és segítőhiány mértéke az eget csapkodja...

2023. szept. 8. 10:42
 10/12 A kérdező kommentje:

8

Aki lepontozott, még sosem volt hasonló helyzetben szerintem. Maradjon is ez így!

2023. szept. 8. 10:43
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!