Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy lehetek epilepsziás?

Hogy lehetek epilepsziás?

Figyelt kérdés

25 éves lány vagyok. Sosem voltam beteges, komolyabb bajom soha nem volt. Maximum egy kis megfázás még (igazoltan) covidos sem voltam.

3 hónapja volt egy szerencsésebb baleset ahol beütöttem a fejem, de szerencsére nem lett semmi maradandó baj, nincs is a baleset óta semmilyen tünetem. 1 hete voltam EEG vizsgálaton (mert ekkora kaptam csak időpontot) és a leleten az áll, hogy a vizsgálat kimutatta az EPILEPSZIÁT.

Hogy lehet ez? Soha életemben nem voltak epilepsziás tüneteim, sem a baleset előtt sem utána. Az eeg pedig egyértelműen alátámasztja.

A neurológust aki kérte a vizsgálatot nyilván megkérdezem de 09.29-ig szabin van. Szerintetek lehetséges ez? Valaki esetleg járt hasonlóan?



2023. szept. 9. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha pl csak absence, vagy parciális rohamaid vannak, lehet észre sem vetted soha.
2023. szept. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Kedden voltam EEG-n, mivel 3 hete apróbb izomrángásaim vannak. Rohadtul tartok tőle, hogy majd a végén az én vizsgálatomnak is valami ilyen eredménye lesz. Soha nem volt rohamom vagy erre utaló jelem nekem sem. Nagyon meglepődnék ha ez jönne ki, de félek is közben. 😕
2023. szept. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges. Az EEG biztosan olyan "tüskéket" mutatott, ami az episekre jellemző, közben amúgy rohammentes maradsz, illetve csak a szinte észrevehetetlen kisrohamaid vannak.
2023. szept. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

Ez érdekes, meg a válaszok.


Szerintem hasonló cipőben járok veled.

2023. szept. 10. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fel eve volt fejserulesem, azota izomrangasaim vannak, kezek, arcizmok. A fejserules kivalthat olyan karosodasokat amik epilepszias tuneteket okoznak, de vannak fokozatai. Van amikor olyan enyhe hogy eszre sem veszed, de jelen van.
2023. szept. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja es csak alvas kozben jelentkezik nekem ez, persze erre felebredek
2023. szept. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

“A magnéziumhiány és a súlyos stressz egyaránt befolyásolhatják az agy elektromos aktivitását, ami az EEG-vizsgálat során hasonló jeleket eredményezhet, mint az epilepszia. Az EEG olyan eszköz, amely az agy elektromos aktivitását rögzíti, és a változásokat a grafikonokban és hullámokban mutatja be. Bizonyos feltételek vagy tényezők hatására az EEG-vizsgálat során látható jelek hasonlóak lehetnek azokhoz, amelyeket epilepszia során figyelnek meg.


Itt van néhány példa arra, hogyan befolyásolhatja a magnéziumhiány és a stressz az EEG-eredményeket:


1. Magnéziumhiány: A magnézium fontos az idegrendszer működéséhez, és a súlyos hiánya neurológiai tüneteket okozhat, például izomrángást vagy görcsöket. Ezek az izommozgások az EEG-eredményeken láthatók lehetnek.


2. Stressz: A súlyos stressz vagy szorongás is hatással lehet az agy elektromos aktivitására. Ez a stresszreakciók részeként gyors agyi változásokat eredményezhet, amelyek hasonlóak lehetnek az epilepsziás aktivitáshoz.


Fontos megjegyezni, hogy az EEG önmagában nem alkalmas a diagnózis meghatározására. Az orvosok az EEG-eredményeket más klinikai adatokkal együtt értékelik, és figyelembe veszik a beteg teljes klinikai képét. Az epilepszia diagnózisát általában egy sor további vizsgálat, például neurológiai vizsgálatok és betegkórtörténet alapján állapítják meg.


Mindkét állapot esetében fontos az orvosi felügyelet és az orvosi kezelés, ha szükséges, hogy kezeljék a kiváltó tényezőket és a tüneteket.”

2023. szept. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon enyhe típusról van szó, akkor nem tartom kizártnak, hogy vizsgálat nélkül nem derül ki a dolog.
2023. szept. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!