Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért van az, hogy napközben...

Miért van az, hogy napközben alig van vizeletem, míg éjszaka fel kell kelnem egy vagy két alkalommal és rengeteget pisilek? Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés
Évek óta küzdök ezzel kisebb-nagyobb mértékben. Voltam háziorvosnál, endokrinológusnál, nefrológusnál, mind azt mondták, hogy ez normális, nincs semmi bajom. Orvosi kérésre mértem a bevitt és ürített folyadékmennyiséget 24 óráig, megegyezett, de a zöme éjjel ürült. Azt mondták, normális. De megiszom naponta min.2l folyadékot és napközben alig pisilek. Estére hatalmas a hasam és éjjel jön le a víz. Azt mondták normális, nem vizesedem. Semmilyen életmódbeli dologra nem reagál, pl. egészségesen étkezem, sportolok, este nem iszom, lábamat is fel szoktam polcolni, stb. Volt ilyen valakivel? Hogy sikerült megoldani?

2023. szept. 9. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kardiológián is voltál?
2023. szept. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
Alvási apnoé okozhat gyakori vizelést. Az egyik fő tünete.
2023. szept. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem az segített, hogy egyre korábbra hoztam az utólsó folyadék bevitelt.

Most ott tartok, hogy 6 óra után nem iszom.

2023. szept. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kardiológián voltam korábban, ott is mindent rendben találtak. Az edzőm szerint viszont nem jó a kardio állapotom, ezt fejleszteni kell. A családban voltak szívbetegek. Alvási apnoéra nem vizsgáltak.Érdekes, mert a férjemnek igazolt apnoéja van, mégsem jár ki éjjel, egyszer sem, végigalussza az éjszakát.
2023. szept. 9. 21:07
 5/5 anonim ***** válasza:
A bevitt folyadékra tippelek én is, hogy a déltáni része a több.
2023. szept. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!